Menu

Vega Sport Energizer Recenzowany

Od dłuższego czasu Vega jest jedną z niewielu firm, które produkują roślinne, naturalne, śmiało mówiąc „zdrowe” przedtreningówki. Tym produktem był Vega Sport Energizer i wielu z was bardzo go kochało.

Jednak po latach jesteśmy tutaj, aby ponownie przejrzeć przedtreningówkę Sport Energizer, ponieważ formuła rzeczywiście się zmieniła. Nie tylko drobna poprawka, mówimy o całym przejściu od składników aktywnych do smaku produktu.

Co skłoniło do zmiany formuły przedtreningowej Vega?

Szczerze mówiąc nie jesteśmy pewni. Choć założyciele ( Brendan Brazier i Charles Chang ) nadal przypisują się firmie, odsprzedali Vegę w 2015 r. ( 1 ) ( 2 ) ( 3 ).

Teraz Vega prawdopodobnie oprócz większego obrazu w portfolio WhiteWave zawiera takie firmy jak mleczko kokosowe Silk, mleczarnia Horizon i wiele innych wyjątkowych marek.

Vega Sport Energizer Vs Old Formula: co innego?

Zasadniczo zmieniła się cała formuła. Poprzedni trening Vega zawierał różnorodny asortyment naturalnych składników, takich jak:

 • Proszek oleju kokosowego: bogate w energię źródło trójglicerydów o średniej długości łańcucha.
 • Yerba mate: naturalne i bogate w nootropowe źródło kofeiny.
 • Diabelski pazur: silny środek przeciwzapalny, który może wspomagać odchudzanie.
 • Zielona herbata: prawdopodobnie drugie źródło kofeiny.
 • Rhodiola: potężny adaptogen stosowany do poprawy nastroju i wytrzymałości.
 • Żeń-szeń: naturalne źródło energii.
 • Kurkuma: wspomaga produkcję tlenku azotu i ma silne działanie przeciwzapalne.
 • Imbir: prawdopodobnie poprawia wchłanianie składników wymienionych powyżej.

Biorąc pod uwagę, że jedynymi roślinnymi źródłami energii do ćwiczeń były w tym czasie kawa i herbata, łatwo zauważyć, jak stara formuła Vega Sport Energizer była hitem.

Jednak teraz formuła Energizer zawiera tylko:

 • Ekstrakt z jagód kawy: na 89 miligramów kofeiny.
 • Ekstrakt z zielonej herbaty: 11 miligramów kofeiny.

i to jest to!

Cóż, oprócz 15 gramów dodanego cukru (ale w ich obronie poprzednia wersja zawierała 13)!

Dolna linia:

Formuła Vega Sport Energizer została drastycznie obniżona. Ale może nowa „wersja premium” może uratować dzień?

Vega Sport Energizer Premium i Energizer Bez cukru

Vega zapewnia 3 treningi wstępne: Sport Energizer, Sport Energizer Premium i Sport Energizer Bez cukru. Oto lista rozwijana każdego z nich:

Vega Sport Energizer Premium

W przypadku wersji premium Vega rozszerza formułę o:

 • Korzeń Eleuthero: bardziej znany jako żeń-szeń syberyjski, korzeń eleuthero jest adaptogenem, który zmniejsza stres fizyczny i może zwiększać wytrzymałość.
 • Rhodiola: niezwykle popularny adaptogen powszechnie wykorzystywany do redukcji stresu, równowagi hormonalnej i zwiększonych wyników sportowych. Rhodiola została włączona do starej formuły Vega Sport Energizer.

Oprócz tych dwóch dodatków, formuła premium jest prawie identyczna ze standardem.

Pomiędzy nimi formuła premium jest lepsza ze względu na eleuthero… Ale jest to ścisła konkurencja, a zapłacisz więcej.

Vega Sport Energizer Bez cukru

Jak można się spodziewać, wersja bez cukru to po prostu Sport Energizer bez cukru.

Jednak prawdopodobnie nie spodziewałeś się, że jest to w rzeczywistości wersja Premium bez cukru… Oznacza to, że eleuthero i rhodiola są włączone.

Dolna linia:

Zarówno wersja premium, jak i bez cukru Vega Sport Energizer zawierają dodatek eleuthero i rhodioli. To czyni je lepszą opcją w porównaniu do standardowej wersji.

Vega Sport Energizer vs. Ogród życia Sport Energy + Focus

Kilka miesięcy temu sprawdziliśmy najbliższego roślinnego konkurenta Vega przed treningiem – Garden of Life Sport Energy + Focus .

Na początek te dwie formuły są dość porównywalne.

Tam, gdzie Vega jest bardziej bezpośredni w formułowaniu, Garden of Life włącza 11 gramów dodanego cukru do „mieszanki energii organicznego przeciwutleniacza”… Prowadząc cię do myślenia, że jest tam znaczna ilość zieleni, a tak naprawdę nie ma.

Po przejściu przez zamieszanie związane z etykietowaniem i przetestowaniu przedtreningówek okaże się, że standardowa formuła Vega Sport Energizer jest prawie taka sama jak w przypadku Garden of Life’s Energy + Focus.

Z drugiej strony warianty przed treningiem Vega „premium” i „bez cukru” okazują się lepsze.

Dolna linia:

Podczas gdy obie marki reklamują zupełnie inne etykiety, obecne są te same podstawowe „formuły funkcjonalne”… Kofeina. Ogólnie Vega Sport Energizer Premium i bez cukru są lepsze.

Ostateczny werdykt w sprawie Sport Energizer

Jeśli prowadzisz wyjątkowo zielony styl życia, który jest w większości pozbawiony kofeiny, to dostaniesz sporo od Vega Sport Energizer.

Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do robienia przedtreningówek, picia kawy itp. – ale chciałbyś wypróbować alternatywę „na bazie roślin”, aby być zdrowszym… To naprawdę nie zapewni Ci energii i wydajności, na które masz nadzieję. dla. Po prostu nie ma porównania.

Czy próbowałeś któregokolwiek z wcześniejszych treningów opartych na spodniach omówionych powyżej? Podziel się swoją opinią poniżej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *