Menu

Top 10 BCAA (Aminokwasy rozgałęzione)

Suplementy BCAA to nie wszystko. Jeśli próbujesz budować mięśnie, celować w spalanie tłuszczu, poprawić wydajność lub przyspieszyć regenerację – suplementy BCAA mogą dać ci przewagę ( 1 ) ( 2 ).

„Może” sprowadza się do tego, jak dobrze dawkuje się BCAA i czy ćwiczysz prawidłowo.

Na tej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze obecnie proszki BCAA na rynku. Ranking ten oparty jest na opiniach użytkowników, naszym doświadczeniu, dawkowaniu i reputacji marki.

Poniżej rankingu znajdziesz zestaw informacji obejmujących wszystkie funkcje BCAA, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele.

Ciesz się tą stroną, gdy odkrywamy aminokwasy rozgałęzione i oceniamy to, co zrobiliśmy na dole!

Ranking podstępem:

 1. Transparent Labs BCAA + GlutaminaNajlepszy BCAA pod względem dawki i czystości.
 2. Scivation Xtend BCAADrugi najlepszy BCAA pod względem smaków i kosztów.
 3. Optimum Nutrition PRO BCAATrzecie najlepsze pod względem dostępności i wartości.

Co to są BCAA?

BCAA jest inicjalizacją aminokwasu rozgałęzionego. Spośród 22 odpowiednich aminokwasów tylko 3 są klasyfikowane jako rozgałęzione: leucyna, izoleucyna i walina.

Chociaż są one nazywane na podstawie ich „rozgałęzionej” struktury, BCAA są brane jako suplementy oprócz standardowych aminokwasów ze względu na ich unikalny wpływ na organizm.

BCAA kontra aminokwasy

Aminokwasy to stale określane „elementy budulcowe mięśni”. Naprawdę jednak aminokwasy są budulcem całego ciała.

BCAA różnią się od standardowych aminokwasów, ponieważ są one bardziej ściśle związane z mięśniem szkieletowym. W szczególności BCAA zarówno napędzają metabolizm mięśni, jak i zwiększają wzrost mięśni szkieletowych.

Połączenie dwóch i dwóch razem prowadzi do podstawowych korzyści BCAA, takich jak: zwiększenie wzrostu mięśni, wydajności i metabolizmu tłuszczów.

Czego szukać w proszku BCAA

Kupowanie odpowiedniego BCAA wymaga nieco analizy, aby wprowadzić w błąd zwodniczą reklamę. Podstawowe cechy dobrego suplementu BCAA, które warto wziąć, to:

 • Dawkowanie potwierdzone klinicznie: potrzeba 4 gramów BCAA w celu poprawy wydajności i około 7 gramów w celu poprawy regeneracji i wzrostu mięśni.
 • Pozyskane z roślin: przyjazne dla wegan fermentowane BCAA są najwyższej jakości dostępnymi BCAA. BCAA pochodzenia roślinnego pozyskuje się z „śmieciowego mięsa” i innych wątpliwych źródeł.
 • Bez dodanych sztucznych składników: Dobrze wykonane suplementy BCAA nie wymagają sztucznych dodatków, aby dobrze smakować. Jeśli BCAA je zawiera, prawdopodobnie coś ukrywa.

Po przejściu przez te 3 podstawowe czynniki rankingu możemy skupić się na dopracowaniu:

 • Smak: Czy lubisz pić?
 • Wartość: Czy otrzymujesz korzyści, których oczekujesz od ceny, którą możesz?
 • Specjalność: Czy ten BCAA jest specjalnie dostosowany do twoich potrzeb, czy jest ogólny?

Przekonaj się przez te 6 czynników rankingu bez szwanku, a uzyskasz wiarygodny, najwyżej oceniany produkt. Poniżej nasi eksperci wykorzystali te zasady i nie tylko, aby wybrać dla ciebie najlepsze suplementy BCAA obecnie dostępne na rynku.

10 najlepszych suplementów BCAA

Nasi faworyci poleceni przez ekspertów 2019

# 1 Transparent Labs BCAA Glutamina – Najlepsza jakość, dawkowanie, formuła

Obecnie Transparent Labs oferuje najlepszy na rynku suplement BCAA – BCAA glutaminę.

Co nam się podobało:

Co nam się nie podobało:

 • Niedostępne w sklepach innych firm
 • Nie ma opcji stick-pack

BCAA Glutamina zawiera wiodące w branży 8 gramów BCAA w stosunku 2: 1: 1 wraz z 5 gramami dodanej glutaminy. To daje całkowitą liczbę aminokwasów do 13 gramów na porcję.

Ponieważ stosunek wynosi 2: 1: 1, oznacza to, że otrzymasz 4 gramy leucyny, 2 gramy waliny i 2 gramy izoleucyny na porcję. Jest to optymalna dawka BCAA przed lub podczas treningu do budowania mięśni, spalania tłuszczu, zwiększania wytrzymałości, zmniejszania bolesności mięśni, jednocześnie.

Formuła jest wolna od sztucznych i syntetycznych barwników, a także zawiera zero sztucznych słodzików. W naszej książce jest to zwycięzca w porównaniu z mnóstwem niedostatecznie dawkowanych suplementów BCAA.

# 2 Scivation Xtend BCAAs

Xtend BCAA mają długą linię sukcesów i są bliskim konkurentem na pierwszym miejscu.

Co nam się podobało:

Co nam się nie podobało:

 • Mylące odmiany
 • Dodano smaki, kolory, słodziki

Scivation Xtend zawiera 7 gramów anabolicznych BCAA w odpowiednim stosunku 2: 1: 1, a także 2,5 gramów glutaminy i 1 gram jabłczanu l-cytruliny. W tym konkretnym stosunku wspierana jest zarówno wytrzymałość, utrata tłuszczu, jak i wzrost mięśni.

Połącz to uzupełnienie treningu z dowolnym dniem treningu, aby trwać dłużej niż wcześniej. W porównaniu z naszym najlepszym wyborem, Xtend jest drugim najlepszym proszkiem BCAA.

To, co oddziela BCAA Glutaminę od Xtend, to to, że BCAA Glutamina ma dodatkowy gram BCAA, a także dwa razy więcej glutaminy. Nie wspominając o zero sztucznych słodzików i barwników.

Pobierz Scivation Xtend na Amazon

Uwaga: Nie jest jasne, czy Xtend stosuje przyjazne dla wegan fermentowane BCAA lub niższej jakości BCAA pochodzące z przetworzonych hydrolizatów wołowych.

# 3 Optimum Nutrition PRO BCAA

PRO BCAA firmy Optimum Nutrition odzwierciedla BCAA + glutaminę TL, tylko PRO BCAA jest krótszy z mniejszą ilością porcji i sztucznych aromatów.

Co nam się podobało:

Co nam się nie podobało:

 • Tylko 20 porcji na wannę
 • Sztuczne kolory itp
 • Może zostać przerwane

Dla jednego z największych producentów suplementów na świecie, Optimum Nutrition naprawdę ma rację dzięki PRO BCAA. Dawkowanie jest na miejscu, dostępność jest imponująca, a drobne akcenty l-glutaminy i ekstraktu z winogron są jeszcze większe.

Jedynymi wadami PRO BCAA jest brak pełnych 30 porcji i użycie sztucznych składników. Poza tym będziemy się cieszyć, gdy będzie poza domem.

Uzyskaj Optimum Nutrition PRO BCAA

# 4 Kaged Muscle In-Kaged BCAA

Kris Gethin’s In-Kaged to kolejny fantastycznie smakujący suplement BCAA, który również wspiera syntetyczną formułę bez barwników.

Co nam się podobało:

 • Dobrze komponuje się z treningiem przed treningiem
 • Fermentowane BCAA przyjazne dla wegan
 • Specjalistyczny BCAA do treningu intra

Co nam się nie podobało:

 • Subkliniczna dawka BCAA
 • Niska całkowita liczba porcji się liczy

Ten skoncentrowany na treningu suplement BCAA zawiera 5 gramów aminokwasów rozgałęzionych na porcję z 11 gramami składników ogółem. Kiedy braliśmy In-Kageda, czuliśmy to; zarówno na siłowni, jak i później, kiedy wyzdrowialiśmy. Spodziewaj się zwiększonej wytrzymałości podczas podnoszenia, a także zauważalnego anabolicznego przełącznika, który może sprawić, że będziesz głodny między windami.

Jedynym minusem In-Kaged jest to, że jest tylko 5 gramów BCAA. Więc jeśli nie bierzesz przed treningiem załadowanego BCAA, tracisz część większego obrazu.

Zdobądź Kaged Muscle In-Kaged

# 5 Jym Supplement Science: Post Jym Recovery BCAA

Renomowany Jim Stoppani robi trochę inaczej, a jest to całkiem jasne w Post Jym Active Matrix.

Co nam się podobało:

 • Najbardziej autentyczny BCAA po treningu
 • 6 Dodatkowe składniki wspomagające regenerację
 • 30 pełnych porcji na pojemnik

Co nam się nie podobało:

 • Tylko 6 gramów BCAA
 • Niedostatecznie dozowano także kilka innych składników

Jeśli bierzesz pełny stos Jym Supplements, to Post Gym Active Matrix jest dosłowną wisienką na twoim cieście mięśniowym. Wszystko to uzupełnia, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

Ale jeśli nie jesteś zaangażowany w przyjmowanie wszystkich innych proszków, to sprawi, że staniesz się krótko jak zwykły BCAA. Z tego powodu nie mogliśmy uszeregować tej szlachetnej marki wyżej.

Uzyskaj Post Jym Active Matrix

# 6 Tryb odzyskiwania wartości odżywczych po ewlucji – BCAA po treningu

Firma Evlution Nutrition wydała niedawno tryb odzyskiwania jako wszechstronny dodatek do odzyskiwania.

Co nam się podobało:

 • Asortyment składników do odzyskiwania
 • Unikalne smaki

Co nam się nie podobało:

 • Rzeczywiste BCAA są niedostateczne
 • Myląca linia produktów

Znamy już tę markę z innych produktów Evlution BCAA, które tutaj porównaliśmy . Ze względu na ich szeroki zakres jesteśmy zaskoczeni, że wydali kolejny suplement BCAA, który zawiera tylko 5 gramów BCAA. Tym, co oszczędza ten produkt, są wszystkie dodatkowe składniki uzupełniające niską zawartość BCAA.

Tryb odzyskiwania obejmuje również: 2250 mg monohydratu kreatyny, 750 mg kreatyny HCL, 3000 mg L-glutaminy, 1600 mg Beta-alaniny, 1500 mg Betainy, 1000 mg L-karnityny, 1000 mg Tauryny i 1000 mg Calci-K.

Chociaż wiele z tych składników jest dozowanych poniżej zaleceń producenta i zaleceń klinicznych, mam nadzieję, że razem przyniosą dobre wyniki.

Uzyskaj tryb odzyskiwania żywienia Evlution

# 7 Beast Sports Nutrition – Aminolity

Beast Aminolytes jest jednym z oryginalnych suplementów BCAA, od kiedy zaczęliśmy ten ranking 7 lat temu. Od tego czasu spadła o kilka stopni.

Co nam się podobało:

 • Pyszne smaki
 • Kiedyś unikalna koncepcja
 • Aminos + elektrolity

Co nam się nie podobało:

 • Niedostateczna dawka
 • Wyprzedzony przez rynek

Beast Sports Nutrition łączy 5 gramów aminokwasów rozgałęzionych z 5 gramami aminokwasów nieistotnych, tworząc 10 gramową mieszankę aminokwasów. Oprócz tych AA, Beast Aminolytes zapewnia również mieszankę elektrolitów, która zapewnia lepsze zatrzymywanie wody i energii.

5 gramowa matryca BCAA w Aminolytach ma stosunek 5: 1: 4. Oznacza to, że na każdą gałkę otrzymujesz 2,5 grama leucyny, 0,5 grama waliny i 2 gramy izoleucyny. To interesujące podejście i chcielibyśmy zobaczyć badania za tym dawkowaniem. Oprócz tego i włączenia Acesulfamu Potasu jako środka konserwującego, uwielbiamy Beinowe Aminolity!

Zdobądź Aminolity Bestii

# 8 Genialny proszek BCAA

Geniusz BCAA na Amazon

Jeśli używasz innych suplementów Genius, możesz mieć oko na ich proszek BCAA.

Co lubimy:

 • Łatwo dostępny na Amazon
 • Dodano składniki
 • Fajny branding

Czego nie lubimy:

 • Formula nie wymyśla na nowo koła
 • Naprawdę należy dozować wyżej

Genius BCAA nie jest tak przystępny cenowo, jak inne marki suplementów amazońskich, jednak inteligentnie wykorzystuje przyjazne dla wegan fermentowane BCAA, tak jak w Transparent Labs. Jedynym minusem jest to, że używają tylko 5000 mg na porcję.

Oprócz tych BCAA, Genius obejmuje również: L-glutaminę, taurynę, jabłczan L-cytruliny, cholinę Citi, rodiolę i kofeinę.

Chociaż są dozowane na bardzo niskim poziomie, może to poprawić wydajność.

Zdobądź Genius BCAA Powder

Uwaga: niewiele wiemy o firmie suplementów Genius. Wygląda na to, że większość ich działalności pochodzi z Amazon, gdzie zajmują lokalizacje sponsorowanych produktów. Biorąc to pod uwagę, autentyczność ich recenzji jest nieokreślona.

# 9 Performix ISO 9: 2: 2 Enkapsulowane BCAA

ISO BCAA Performix jest reklamowane jako zaawansowane technologicznie, ale nie mogliśmy potwierdzić, że musi być tak fantazyjny.

Co nam się podobało:

 • Próba innowacji
 • Dodano mieszankę elektrolitów

Co nam się nie podobało:

 • Niedostateczne dawki BCAA
 • Nie ma potrzeby enkapsulacji

Performix ISO 9: 2: 2 jest bardzo podobny do innych wieloskładnikowych produktów BCAA, zawierających listę rzeczy do prania z niskimi dawkami i kofeiną.

Ważne jest jednak, że Performix stosuje BCAA w stosunku 9: 2: 2 (odpowiednio leucyna, izo-leucyna i walina).

Jest to sprzeczne z badaniami sugerującymi, że stosunek 2: 1: 1 jest lepszą formą BCAA. Również niejasne jest pozyskiwanie tych aminokwasów.

Jedynym powodem, dla którego ISO 9: 2: 2 sprawia, że lista jest zawarta, ponieważ zawiera PEAK O2, który jest świetną mieszanką grzybów zwiększającą pojemność tlenową.

Uzyskaj Performix ISO 9: 2: 2

# 10 Musclepharm Essentials BCAA

Musclepharm przedstawia nową serię BCAA z serii Essentials o nazwie „BCAA”.

Co nam się podobało:

 • 6 gramów BCAA
 • Nieskomplikowany

Co nam się nie podobało:

 • Może być dozowany silniejszy
 • Sztuczne smaki

Jeśli potrzebujesz prostego BCAA, który będzie dobrze smakował i nie będzie zawierał niepotrzebnych dodatków, może to pasować do rachunku.

Niezbędny BCAA Musclepharm zapewnia 6 gramów BCAA w stosunku 3: 2: 1, przy 30 porcjach w pojemniku. Otóż to.

Uzyskaj Musclepharm Essential BCAA

Jakie są korzyści z przyjmowania proszków BCAA?

Teraz, gdy znalazłeś idealny suplement BCAA, który zapewnia odpowiednią dawkę, jak ją przyjmujesz? Czego możemy oczekiwać od BCAA? Oto 3 najważniejsze powody, dla których warto przyjmować suplementy BCAA, oraz sposób, w jaki możesz to zrobić dobrze.

 1. Jak BCAA budują mięśnie
 2. Jak BCAA spalają tłuszcz
 3. Jak BCAA zwiększają wydajność

Korzyść nr 1 – BCAA mogą pomóc w budowie mięśni

Spójrzmy prawdzie w oczy, zrobisz prawie wszystko, aby szybko zbudować więcej mięśni. Więc w jaki sposób BCAA mogą pomóc?

Cóż, nadal będziesz musiał zjeść mnóstwo jedzenia i podnieść ciężki… Ale oto, co BCAA mogą przynieść na stół…

Zwiększa wzrost mięśni u sportowców:

Suplementy BCAA zwiększają syntezę białek w dużej mierze poprzez poprawę równowagi białkowej, która jest anabolicznym wyzwalaczem ( 3 ).

 • U żołnierzy agresywnie jeżdżących na rowerze stwierdzono, że napoje aminokwasowe zwiększają syntezę białka o 33% ( 4 ).

To całkiem spory zastrzyk, ponieważ wystarczy włączyć napój do rutyny treningu.

Suplementy BCAA nie tylko wyzwalają anaboliczną reakcję mięśni, ale także zmniejszają rozpad mięśni (katabolizm).

 • Szwedzkie badanie dało 6,8 gramów BCAA osobom wykonującym wyciskanie nóg, które nigdy wcześniej nie trenowały. Odkryli, że suplementacja zmniejszyła rozpad mięśni, jednocześnie poprawiając ich wzrost ( 5 ).

Zwiększa wzrost mięśni w siedzącym trybie życia:

Ostatecznym dowodem na to, że suplement jest anaboliczny, jest to, że może pomóc Ci zbudować więcej mięśni bez podnoszenia.

 • Cóż, dla osób starszych właśnie to zrobiły duże dawki leucyny ( 7 ) ( 8 ).

Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że leucyna wpływa zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio na syntezę białek ( 9 ).

Bezpośrednio poprzez równowagę białkową i pośrednio poprzez hamowanie miostatyny.

Inhibitory miostatyny zwiększają wzrost mięśni poza standardowym szlakiem syntezy białek, zasadniczo blokując naturalne ograniczenia wzrostu mięśni ( 10 ).

Zabijanie buzza: Starsi uczestnicy prawdopodobnie nie stosowali diety wysokobiałkowej, co pozwoliło suplementacji leucyny znacznie poprawić ich równowagę anaboliczną poprzez leczenie niedoboru.

BCAA Dawkowanie dla wzrostu mięśni

Skuteczne dawkowanie, które widzieliśmy wielokrotnie, wynosiło 7+ gramów BCAA w stosunku 2: 1: 1.

Uważamy również, że aktywna suplementacja będzie skuteczniejsza niż pasywna dla wzrostu mięśni.

 1. Aktywna suplementacja BCAA: weź 7+ gramów BCAA przed treningiem przed treningiem.
 2. Pasywna suplementacja BCAA: weź 3-4 gramy z każdym posiłkiem w ciągu dnia, w sumie 9-12 gramów dziennie.

Raz za razem badania wykazały, że suplementacja mniej niż 6 gramami BCAA musiała działać, więc nie bierz mniej.

Korzyść nr 2 – BCAA mogą pomóc Ci spalić tłuszcz

Dodatki aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) są często zalecane wraz z programami spalania tłuszczu ze względu na ich równoważenie masy ciała ( 11 ).

Zauważalne korzyści dla dietetyków obejmują:

 • Zwiększenie wytrzymałości na dłuższy czas ćwiczeń.
 • Zmniejszenie DOMS (opóźniony ból mięśni), abyś mógł wrócić.
 • Wzrost spalania tłuszczu podczas deficytu kalorycznego bez zmęczenia ( 12 ).
 • Zmniejszenie zawartości tłuszczu w diecie staje się tłuszczem cielesnym ( 13 ).

Nie wspominając już o ogromnych korzyściach związanych ze zdolnością BCAA do promowania wzrostu mięśni, które mogą oferować świetny wygląd mięśni w miarę postępu. Ton mięśni, którego diety niskokaloryczne nie są w stanie zaoferować samodzielnie (ponieważ spożycie białka jest również często zagrożone)!

Uwaga: Wymaga to proszku BCAA o najlepszej jakości, który osiąga prawidłowe dawki. Przejrzenie wielkości porcji nie przyniesie idealnych rezultatów.

Suplement BCAA Dawki dla utraty tłuszczu

6-8 gramów BCAA przed ćwiczeniami to najsłodsze miejsce.

Zwiększy to twoją wytrzymałość, zmniejszy wyniszczenie mięśni i upewni się, że skutecznie celujesz w tłuszcz.

Jeśli szukasz suplementu poza tym oknem, aby poprawić równowagę białek – wybierz izolat białka serwatki do zabrania ze sobą.

Korzyści nr 3 – BCAA mogą pomóc zwiększyć wydajność

BCAA są przyjmowane równie często przez osoby starające się zwiększyć wydajność, jak w przypadku beztłuszczowego wzrostu mięśni i utraty tłuszczu.

Wystarczy spojrzeć na badanie:

 • W bardzo szczegółowym badaniu białka wzbogaconego w leucynę, przeprowadzonym przez siły powietrzne, stwierdzono, że białko wzbogacone w leucynę (porównywalne z białkiem BCAA +) jest łagodnie skuteczne w zwiększaniu siły i chudego mięśnia w porównaniu z elementami powietrznymi, które nie uzupełniają ( 14 ).
 • Japońscy naukowcy odkryli, że suplementacja BCAA przed wytężonym wysiłkiem fizycznym zwiększyła wytrzymałość. Interesujące jest jednak to, że największy efekt wystąpił po długotrwałym stosowaniu BCAA, co doprowadziło ich do przekonania, że organizm musi się dostosować przez pewien czas, aby w pełni wykorzystać BCAA do zwiększenia wytrzymałości ( 15 ).
 • Młodzi sportowcy przyjmujący BCAA i glutaminę doświadczyli lepszego powrotu do zdrowia po intensywnym wiosłowaniu, a także większej wydajności ( 16 ).

BCAA mogą pomóc poprawić wytrzymałość zarówno na własne, jak i na długie suplementy przedtreningowe . Ogólnie rzecz biorąc, proszki BCAA są potężnym narzędziem.

Dawkowanie BCAA dla wytrzymałości i wydajności

Podobnie jak w przypadku wzrostu mięśni i utraty wagi, zalecenia dotyczące dawkowania pozostają takie same.

7+ gramów BCAA w stosunku 2: 1: 1 wydaje się być słodkim miejscem, gdy przyjmuje się je około 30 do 60 minut przed ćwiczeniami.

Nic mniej nie przyniesie takich samych wyników, jak w pozytywnych badaniach klinicznych.

Pokarmy naturalnie bogate w aminokwasy rozgałęzione

Istnieje wiele produktów zawierających BCAA, jeśli chcesz zwiększyć całkowite dzienne spożycie. Nie spowoduje to takich samych efektów BCAA poprawiających wydajność tuż przed ćwiczeniami, ale może poprawić ogólną równowagę białek.

 • Krowie mleko
 • Białko serwatki
 • Wołowina, Kurczak, Ryba
 • Chlorela i Spirulina
 • Wieprzowina
 • Collagen Protien
 • Ciecierzyca
 • soczewica
 • Pełnoziarnisty
 • Nasiona dyni
 • Brązowy ryż
 • Proteiny sojowe

Suplementy BCAA, które nie zostały ocenione

Zaczniemy od pań. Po pierwsze, wszystkie suplementy BCAA, które opisaliśmy powyżej, są całkowicie w porządku. Chociaż istnieje wiele przedtreningówek dostosowanych do płci dla kobiet, BCAA są w zasadzie uniseks.

Jednak musimy odradzać przyjmowanie następujących produktów, chyba że wszystko w porządku, biorąc 2-3 porcje na okno dawkowania. Należą do nich: NLA Her Aminos i FitMiss BCAA. Każdy z tych produktów zawiera mniej niż 3000 mg BCAA na porcję.

Dla facetów, oto popularne suplementy BCAA, które mają żałośnie niskie dawki BCAA. Należą do nich: Dymatize Amino Pro, Musclepharm Amino 1 i Muscletech Myobuild.

Podsumowanie i podsumowanie rankingów

Pod koniec dnia każdy może wziąć BCAA i całkowicie znieść wszelkie potencjalne zyski przy zbyt wielu złych nawykach. Bądź więc najlepszy, zarówno na siłowni, jak i poza nią. Jeśli to zrobisz, BCAA mogą zaoferować ci dodatkową przewagę, którą z naszego doświadczenia warto mieć.

Spis treści
 1. Co to są BCAA?
  1. BCAA kontra aminokwasy
  2. Czego szukać w proszku BCAA
 2. 10 najlepszych suplementów BCAA
  1. # 1 Transparent Labs BCAA Glutamina – Najlepsza jakość, dawkowanie, formuła
  2. # 2 Scivation Xtend BCAAs
  3. # 3 Optimum Nutrition PRO BCAA
  4. # 4 Kaged Muscle In-Kaged BCAA
  5. # 5 Jym Supplement Science: Post Jym Recovery BCAA
  6. # 6 Tryb odzyskiwania wartości odżywczych po ewlucji – BCAA po treningu
  7. # 7 Beast Sports Nutrition – Aminolity
  8. # 8 Genialny proszek BCAA
  9. # 9 Performix ISO 9: 2: 2 Enkapsulowane BCAA
  10. # 10 Musclepharm Essentials BCAA
 3. Jakie są korzyści z przyjmowania proszków BCAA?
  1. Korzyść nr 1 – BCAA mogą pomóc w budowie mięśni
   1. Zwiększa wzrost mięśni u sportowców:
   2. Zwiększa wzrost mięśni w siedzącym trybie życia:
   3. BCAA Dawkowanie dla wzrostu mięśni
  2. Korzyść nr 2 – BCAA mogą pomóc Ci spalić tłuszcz
   1. Zauważalne korzyści dla dietetyków obejmują:
   2. Suplement BCAA Dawki dla utraty tłuszczu
  3. Korzyści nr 3 – BCAA mogą pomóc zwiększyć wydajność
   1. Wystarczy spojrzeć na badanie:
   2. Dawkowanie BCAA dla wytrzymałości i wydajności
 4. Pokarmy naturalnie bogate w aminokwasy rozgałęzione
 5. Suplementy BCAA, które nie zostały ocenione
 6. Podsumowanie i podsumowanie rankingów
  1. Ujawnienie zgodności z FDA
   1. Czy ten artykuł był pomocny?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *