Menu

Przewodnik uzupełniający DIM

Tutaj w BestWorkoutSupplementsBlog.com zawsze wiedzieliśmy, że DIM był przyzwoitym suplementem, ale nigdy nie wiedzieliśmy dokładnie, dlaczego. Po latach po prostu o tym wiemy, w końcu poświęciliśmy trochę czasu na zbadanie tajemnicy DIM i przetestowanie jej na własnych ciałach. Wynik? Uwielbiamy rzeczy…

DIM wpływa bezpośrednio na metabolizm estrogenu

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co dokładnie robi DIM, masz to. W Twojej wątrobie DIM działa, aby upewnić się, że estrogen jest właściwie metabolizowany. Jest to dwojaki efekt, ponieważ zwiększa się szybkość metabolizowanego estrogenu, a także wpływa na określony rodzaj metabolitu estrogenu (produktu ubocznego).

Zobacz, kiedy estrogen jest metabolizowany, może iść na dwa sposoby. Albo otrzymamy zdrowy 2-hydroksyestrogen; lub otrzymamy szkodliwe 16-hydroksy i 4-hydroksyestrogeny. Przyjmowanie DIM przygotowuje grunt pod produkcję 2-hydroksyestrogenów – co jest wyjątkowo dobre dla kobiet i mężczyzn!

Modulacja estrogenowa DIM ma ogromne zalety

Wszystko, co robi DIM, to redukowanie złego estrogenu i zwiększenie dobrego estrogenu. Nie brzmi to dużo, ale efekt zmniejszenia ilości złych estrogenów i zwiększenia ilości dobrych estrogenów ma ogromny wpływ na twoje ciało.

Przede wszystkim porozmawiajmy o testosteronie…

Suplementy DIM w kulturystyce i budowaniu mięśni

Wielu facetów pracujących nad budową mięśni i utratą tłuszczu dowiaduje się o DIM o jego zdolności do wspomagania obu tych procesów. Ci, którzy decydują się na rozpoczęcie stosowania DIM, są często bardzo inteligentni i zwiększają tempo zmian, jakie mogą wprowadzić w swoich ciałach.

Wszystko to wraca do działania DIM. Obniża zły estrogen i podnosi dobre. Ten singiel ręcznie zmniejsza przyrost tłuszczu wywołany złym estrogenem, co samo w sobie intensyfikuje produkcję złego estrogenu jak spirala spadkowa.
Efekt suplementu DIM

Cały czas powstaje dobry estrogen. Ale czym właściwie jest dobry estrogen oprócz 2-czegoś bla?

Dobry estrogen (2-hydroksyestrogen), jest po prostu jednym z TYLKO związków, które wiążą się z globulinami wiążącymi hormony płciowe (SHBG) lepiej niż sam testosteron.

Co to znaczy?

Oznacza to, że zwiększając ilość dobrych estrogenów wytwarzanych podczas metabolizmu estrogenu, zwiększasz konkurencję między testosteronem i SHBG. Przekłada się to na wiązanie większej ilości SHBG z estrogenem, co pozwala na istnienie większej ilości wolnego testosteronu.

I chodzi o ten darmowy testosteron, jeśli chodzi o mięśnie…

Tylko wolny testosteron, a nie testosteron związany z SHBG, może ostatecznie dostać się do tkanek mięśniowych. Gdy dostaną się do tkanek mięśniowych, mogą stymulować wzrost i metabolizm tłuszczów. Spełniają się marzenia każdego kulturysty i sportowców.

Dobry estrogen wytwarzany przez DIM pomaga również na inne sposoby

Nie jest jeszcze w 100% klarowny, ale tak jak dobry estrogen może wiązać się z SHBG, może również wiązać się z komórkami mięśniowymi. Brzmi źle, ale tak nie jest. Okazuje się, że pomaga to zapobiegać rozpadowi tkanek mięśniowych, a tym samym sprzyja lepszemu utrzymaniu i wzrostowi.

Korzyści z DIM nie można zignorować

Jak widać, DIM może mieć ogromny pozytywny wpływ na kulturystykę lub dietę; zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Ale wzrost mięśni i utrata tłuszczu podczas ćwiczeń nie jest jedyną korzyścią.

Dodatkowe powody, by wziąć DIM:

  • Zmniejsza ryzyko zawału serca i miażdżycy
  • Zwalcza andropauzę u mężczyzn
  • Zmniejsza negatywne skutki menopauzy u kobiet
  • To po prostu niesamowite, jak łatwo można to zrobić

Jak przyjmować suplementy DIM i zalecane dawkowanie

Przyjmowanie DIM jest dość proste. Z tego, co przeczytaliśmy, najlepsza dawka dla kulturystów wynosi od 200 do 350 mg. Dla kobiet 150-250 mg. Jeśli po prostu chcesz przyjmować DIM, ponieważ codzienne korzyści są ogólne, wówczas dawka 100-200 mg jest powszechna. Ogólnie rzecz biorąc, sprawdź swoje konkretne potrzeby, potrzeby i warunki, aby oprzeć dawkę, najlepiej u profesjonalisty.

Jakie suplementy DIM przyjmujemy

Zazwyczaj mamy kilka produktów rankingowych, gdy przeglądamy taki suplement. Ale prawdę mówiąc, wypróbowaliśmy tylko kilka marek do tej pory… Za mało, aby dać ci wskazówki, co jest najlepsze. Zapewniamy jednak, że gdy tylko baza użytkowników dostarczy nam wystarczającą ilość danych i recenzji, w połączeniu z naszymi własnymi – przedstawimy tutaj najlepsze produkty.

W międzyczasie zalecamy przyjrzenie się mikrokapsułkowanym formom DIM w celu maksymalnego wykorzystania. Połączenie z BioPerine (czarny pieprz) nie zaszkodzi również pod względem wchłaniania. Dziękujemy za przeczytanie na temat suplementacji DIM i komentarz poniżej, jeśli masz jakieś przydatne informacje lub pytania!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *