Menu

Trening wstępny w dni wolne od pracy

Wiele przedtreningowych ćwiczeń zaleca przyjmowanie pełnych lub częściowych porcji w dni wolne.

Co to znaczy i dlaczego ci to polecają?

Rzućmy okiem na fakty i zobaczmy, jak korzystna lub bezcelowa może być ta praktyka.

Dlaczego chcesz wziąć swój trening przed w dni wolne?

Ludzie, którzy biorą swoje treningi w dni wolne od pracy, robią to z dwóch głównych powodów:

  • Po pierwsze, ponieważ lubią doładowania i znajdują suplementy przedtreningowe bardziej skuteczne i przyjemniejsze niż kawa.
  • Albo po drugie, ponieważ czytają to na etykiecie lub zakładają, że jest to korzystne.

Jeśli lubisz ćwiczyć przed treningiem w dni wolne, nikt cię nie powstrzyma.

W zależności od tego, czego potrzebujesz, osobiście uznałem niektóre suplementy przedtreningowe za doskonałą pomoc nootropową; z umiarem oczywiście.

Ale tak naprawdę nie o to chodzi. Większość z was prawdopodobnie przyjechała tutaj z obawami, czy wziąć to bez celu. AKA szukasz celu.

Istnieją dwa proste powody, dla których firma suplementów chciałaby, abyś wziął swój trening przedwczoraj w dni wolne:

  • Po pierwsze, aby zarobić na tobie więcej pieniędzy, teraz musisz uzupełniać zapasy co około 30 dni
  • Lub dwa przy założeniu, że ilość kreatyny i BCAA (jeśli są obecne) jest wystarczająca, aby przynieść ci korzyść.

Powód nr 2 jest bardziej interesujący, ale z naszego doświadczenia wynika, że lepiej leczyć go w całości suplementem BCAA, prostą kreatyną lub ogólnie dietą na miejscu.

Dlaczego prawdopodobnie nie powinieneś ćwiczyć przed treningiem w dni wolne

O ile nie zdecydujesz się podjąć przedtreningówki, ponieważ lubisz dodatkowe efekty poznawcze, zalecamy, aby nie brać go w dni wolne.

Poza pieniędzmi, naprawdę nie ma dobrego powodu, aby brać produkt podczas treningu, gdy nie trenujesz.

Przede wszystkim tolerancja na używki jest najlepszym powodem, aby nie ćwiczyć przed treningiem w dni, w których nie trenujesz. Ten przypływ energii adrenaliny, który odczuwasz podczas treningu, nie jest nieskończoną istotą. Jeśli nadal będziesz używać przedtreningówki, efekty znikną. Jest to ogólna tolerancja, ale jest to również coś, co nazywa się zmęczeniem nadnerczy.

Podczas ćwiczeń przed treningiem większość silnie uderzających stymulantów wyzwala uwalnianie adrenaliny i noradrenaliny. Sprawiają, że jesteś silniejszy, ostrzejszy i znajduje się w strefie takiej, jaką chcesz być. Jednak te cenne chemikalia są wytwarzane tylko przez dwa małe, małe nadnercza zlokalizowane na nerkach w dolnej części pleców.

Kiedy nadal ćwiczysz przed treningiem i spalacze tłuszczu, które polegają na używkach – te delikatne nadnercza zostają przytłoczone, próbując zaspokoić oburzające potrzeby.

Z czasem zaczynają się wypalać. Wtedy zauważysz, że musisz zacząć przyjmować większe porcje lub twój trening przedtem w ogóle nie działa.

Czy potrafisz z tego przywrócić nadnercza?

Tak, w większości przypadków możesz. Do licha, możesz nawet ominąć potencjalne problemy, robiąc to, co zamierzamy ci powiedzieć.

Zasadniczo, zacznij brać swój trening przed treningiem tylko wtedy, gdy ćwiczysz (chyba że jesteś dziwakiem takim jak ja i weź go w celu zwiększenia wydajności pracy), a także tylko na 60-dniowe cykle. Poza tymi 60-dniowymi cyklami potrzeba 30 dni, aby albo nie wziąć przed treningiem, albo wybrać opcję bez stymulantów.

Stymulanty bez treningów istnieją i działają całkiem dobrze – po prostu nie w sposób, do którego jesteś przyzwyczajony. Możesz zobaczyć nasze najlepsze wybory dla tych na naszej liście najlepszych bezpłatnych treningów przed treningami tutaj .

Coraz więcej facetów decyduje się na cykliczne stymulanty. Jest to po prostu konieczność, biorąc pod uwagę ogromne ilości używek wchodzących obecnie w skład suplementów przedtreningowych. To może być coś, co może ci dobrze służyć.

Wniosek dotyczący robienia przedtreningówek w dni wolne

Podsumowując, jeśli nie masz pewności, czy powinieneś wziąć swój trening przed dniami wolnymi – prawdopodobnie nie powinieneś go brać.

Jeśli czytasz na etykiecie, którą możesz lub zalecają – nadal prawdopodobnie nie powinieneś jej brać.

Przedtreningówki jako całość są produktami, które można przyjmować tylko w razie potrzeby. Jeśli nie trenujesz, nie potrzebujesz go.

Chcielibyśmy jednak wiedzieć, ilu z was faktycznie bierze treningi w dni wolne i jakie są tego powody. Twoje zdrowie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *