Menu

Większość aminokwasów anabolicznych

Oto najbardziej anaboliczne aminokwasy potrzebne do wzrostu mięśni. Każdy sportowiec powinien znać tę listę na pamięć i codziennie korzystać z niej. Bez spełnienia opisanych tu podstawowych zasad aminokwasów nie można osiągnąć pełnego potencjału budowy mięśni. Dieta wystarczająca w węglowodanach, tłuszczach i nierafinowanym białku jest warunkiem skuteczności poniższych mechanizmów. Oznacza to, że twoje spożycie kalorii musi przekraczać spalanie kalorii.

Top 4 anaboliczne aminokwasy

4.) Metionina

Aminokwas Metionina jest niezbędna do wzrostu wszystkich mięśni, ponieważ jest to jedyny aminokwas, który może znajdować się na czele rosnącego pasma białka. Biorąc to pod uwagę, przyjmowanie wystarczającej ilości metioniny w diecie jest absolutnie niezbędne. Jeśli nie spożywasz 1 g białka na funt masy mięśniowej, możesz być narażony na brak wystarczającej ilości metioniny. Chociaż nie wykazano, aby nadmierne uzupełnianie metioniny znacznie przyspieszyło syntezę białek, niedobór metioniny jest szkodliwy.

Każdego dnia twoje komórki mięśniowe ulegają utlenianiu aminokwasów. Utlenianie aminokwasów to proces rozkładania aminokwasów, które mają być wykorzystane jako źródło energii. Te aminokwasy mogą pochodzić z tkanki mięśniowej lub z swobodnie pływających aminokwasów oczekujących na zastosowanie. Procesu tego nie można zmienić, jednak jedząc i uzupełniając zdrową dietę bogatą w białka, możesz konkurować z utlenianiem aminokwasów, zwiększając przyrost mięśni. (Na tym właśnie polega budowanie mięśni)

3.) L-cysteina

L-cysteina może być wytwarzana przez metioninę, jednak niedobór cysteiny może z kolei powodować niedobór metioniny. L-cysteina odgrywa ważną rolę we wzroście mięśni (wzrost powyżej standardowej masy mięśniowej) i często jest uzupełniana wraz z glutaminą. Podczas gdy L-cysteina może być syntetyzowana z metioniny, jest ona naturalnie obecna tylko jako 2% większości źródeł białka. Dlatego dodanie cysteiny (często w postaci NAC) może poprawić wyniki wzrostu mięśni i jest szeroko stosowane przez kulturystów.

Przedrostek „L” występujący przed aminokwasami oznacza konformację aminokwasów. „L” oznacza konformację, która jest biologicznie dostępna, co oznacza, że nasze ciała mogą rozpoznać i wykorzystać te aminokwasy.

2.) Glutamina

Glutamina samodzielnie stanowi około 50% aminokwasów w tkance mięśniowej i szeregu innych tkanek ciała. Dlatego, aby zbudować masę mięśniową – istnieje duże zapotrzebowanie na glutaminę w celu zrealizowania tego czeku. Ponadto stwierdzono, że dodatkowa doustna suplementacja glutaminy przy zaledwie 2 gramach dziennie podnosi poziom hormonu wzrostu nawet o 70%. Ponadto, glutamina jest powiązana ze zwiększoną obroną immunologiczną, regeneracją przewodu pokarmowego, a także ze zwiększonym gojeniem się ran i zapobieganiem utracie mięśni po operacji.

Przypadki niedotlenienia (ubytek tlenu), szoku cieplnego i bardzo niskiego poziomu cukru we krwi całkowicie zatrzymują produkcję mięśni; podczas gdy utlenianie aminokwasów trwa! Więcej powodów, by przyjmować suplementy aminokwasowe podczas ćwiczeń…

1.) L-Leucyna – najbardziej anaboliczny z nich wszystkich

L-Leucyna jest najbardziej anabolicznym aminokwasem do budowy mięśni. Poprzednie aminokwasy odgrywały ważną rolę w „wypełnianiu luk” i „byciu dostępnym do użycia”, jednak L-Leucyna odgrywa bardziej zaangażowaną rolę. Chociaż dokładny mechanizm jest dość skomplikowany, potwierdzono, że stężenia L-leucyny regulują, aw wystarczających ilościach – sprzyjają syntezie białek.

Co to znaczy? Dobrze zaokrąglona dieta otrzymująca napływ leucyny (bezpośrednio po treningu) wyraża większe powinowactwo do budowania mięśni. Dlatego przy odpowiedniej diecie i suplementacji L-leucyny możesz wpływać na genetykę i budować więcej mięśni.

Uwaga – po wysiłku poziom leucyny znacznie spada ze względu na wykorzystanie. Jednak wysokie stężenie leucyny jest nadal wymagane do zwiększonej syntezy białek (budowa mięśni), dlatego uzupełnienie dodatkowej leucyny bezpośrednio po treningu lub nawet podczas treningu podnosi stężenie leucyny, pozwalając na wysyłanie „zamówień budowy mięśni” nawet po uruchomieniu samych cząsteczek leucyny włączanie się w rosnące białka mięśni i ciągłe utlenianie aminokwasów.

Chociaż aminokwasy te mają kluczowe znaczenie dla zwiększonego wzrostu mięśni, należy pamiętać, że wszystkie aminokwasy są niezbędne do wzrostu mięśni. Biorąc to pod uwagę – pamiętaj, aby spożywać nadmiar białka w dobrze zaokrąglonej diecie, i tam możesz dodać te konkretne aminokwasy, aby zwiększyć ładunek mięśni.

Cytowane prace badawcze:

1.) Layne E. Norton, Donald K. Layman. Leucyna reguluje inicjację translacji syntezy białek w mięśniach szkieletowych po wysiłku. J Nutr. Luty 2006; 136 (2): 533–537 S.

2.) Baines M i in .: Związek między cysteiną, obrotem kości i niską masą kostną; Calcif Tissu Int. 2007

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *