Menu

Sposoby na naturalne wzmocnienie testosteronu

Pozdrawiamy kulturystów, sportowców i osoby wchodzące do gry; Poniższa dyskusja może przynieść korzyści każdemu mężczyźnie na siłowni i poza nią, bez względu na to, czy jesteś ciężarem, czy biegaczem wytrzymałościowym. Tematem jest testosteron, a my zajmiemy się nim we właściwy sposób. Każda technika i prosta zmiana stylu życia, o których tu wspominamy, opiera się na recenzowanych pracach naukowych.

Ponadto nie staramy się niczego sprzedawać, z wyjątkiem przydatnej, odpowiedniej wiedzy w cenie 5 minut czasu czytania. Jeśli szukasz suplementów wzmacniających test , sprawdź nasze artykuły w kategorii boosterów testosteronu.

Zwykle nie pisalibyśmy artykułu na tak „nasycony” temat, jak zwiększenie poziomu testosteronu bez suplementacji. Wynika to z faktu, że tak trudno jest przekazać wiadomość, konkurując z wieloma innymi artykułami. Ale musieliśmy to zrobić.

Czemu? Ponieważ 90% artykułów jest całkowicie fałszywych. Biorąc to pod uwagę, nawet jeśli tylko pięciu naszych czytelników jest w stanie sprawdzić ten artykuł; zrobiliśmy dobry uczynek, dostarczając prawdziwych informacji, które mogą mieć rzeczywisty wpływ na twoje szkolenie. No to ruszamy.

Jako mężczyzna wszystko wpływa na nasz poziom testosteronu. Dotyczy to zarówno czegoś tak małego, jak zobaczenie atrakcyjnej kobiety, jak i czegoś tak dużego, jak agresywne ćwiczenie. Tutaj skupimy się na zmiennych, które oferują największy wzrost wolnego testosteronu. Poniżej omawiamy 3 najłatwiejsze i najskuteczniejsze naturalne metody wzmacniania testów.

Zwiększenie poziomu wolnego testosteronu bez suplementów

# 1 Zwiększ czas trwania snu

Bez względu na to, czy podnosisz ciężary, czy nie, najskuteczniejszym sposobem na podniesienie poziomu wolnego testosteronu jest zwiększenie czasu trwania i jakości harmonogramu snu. Ta zmiana jest prosta i wbudowana w naszą genetykę. Najlepszy sposób na opisanie związku między snem a testosteronem jest następujący: uzyskując mniej niż 7 godzin snu każdej nocy, rabujesz się z testosteronu. To takie proste. Jeśli masz problem z pogodzeniem się z tym, powtórzmy to. Twoje ciało jest zaprojektowane tak, aby spać co najmniej 7+ godziny każdej nocy. Jeśli nie spełniasz tej potrzeby, ponosisz porażkę, jesteś na czerwono i wolisz mniej.

Większość wolnego testosteronu w organizmie jest wytwarzana podczas snu. Produkcja testosteronu rośnie półlogarytmicznie od początku snu i osiąga wartości szczytowe w momencie przebudzenia (Axelsson, 2013). Jak widać na rysunku, jedna dodatkowa godzina snu może zrobić niesamowitą różnicę na krzywej półlogarytmicznej. Patrząc dalej, po przebudzeniu; Poziom testosteronu spada gwałtownie co godzinę, gdy nie śpisz. Dlatego też, pozostając w stanie czuwania przez długi okres czasu oprócz spania przez krótki czas; powoduje podwójne obniżenie poziomu testosteronu.

# 2 Zwiększenie poziomu testosteronu poprzez trening

Testowe ćwiczenia wzmacniające

Rodzaje ćwiczeń wykonywanych na siłowni wykraczają poza celowanie w mięśnie i obejmują wytwarzanie testosteronu na skutek ćwiczeń fizycznych. W zależności od wyboru treningu możesz promować podwyższony poziom testosteronu i związany z nim wzrost mięśni; lub możesz hamować produkcję testosteronu, co skutkuje tym drugim. Wszystko sprowadza się do intensywności ćwiczeń. Długotrwałe ćwiczenia o niskiej intensywności, takie jak bieganie wytrzymałościowe, powodują zmniejszenie wolnego testosteronu (Wheeler, 1984).

Alternatywnie, ćwiczenia o wysokiej intensywności, takie jak przysiad, martwy ciąg i wyciskanie na ławce, wytwarzają wolne skoki testosteronu (Schwab, 1993). Następnym razem będziesz na siłowni, ćwiczysz na maszynie lub wykonujesz wysoce izolowany ruch; poświęć chwilę, aby ocenić intensywność tego, co faktycznie robisz. Najlepszym sposobem oceny intensywności jest „test twarzy”. To znaczy – jeśli nie robisz napiętej twarzy, to nie wykonujesz ćwiczeń o wysokiej intensywności; albo zdefiniowane przez wagę lub ruch (Administrator, 2014).

# 3 Wpływ odżywiania na testosteron

Wszystko, co spożywasz, wpływa na poziom testosteronu, niektóre pokarmy bardziej niż inne. Dzieje się tak poprzez wiele złożonych i często powiązanych ze sobą ścieżek, których nie będziemy szczegółowo omawiać. Zamiast tego połączymy przyczynę, abyś mógł nauczyć się kilku stałych testosteronu promujących składniki odżywcze tak szybko, jak to możliwe. Co więcej, następujące składniki odżywcze są skuteczne oprócz rozsądnej diety wybranej na podstawie twoich celów.

Posiłki wzmacniające testosteron

Następujące określone witaminy i minerały zwiększają poziom testosteronu u mężczyzn, nawet bez treningu o wysokiej intensywności. Jednak mężczyźni trenujący mają większy wzrost wolnego testosteronu w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią.

Magnez – ponad 300 szlaków biochemicznych w ludzkim ciele wymaga magnezu do funkcjonowania (Barbagallo, 2010). Dla sportowców obecność odpowiedniego magnezu w tkance mięśniowej zwiększa wydajność energetyczną na spożycie tlenu (Lukaski, 2004). Podobnie sportowcy o obniżonym poziomie magnezu potrzebują więcej tlenu do wytworzenia tej samej energii. Jeśli chodzi o testosteron, zdrowe stężenie magnezu aktywnie zmniejsza niekonkurencyjne hamowanie biodostępnego testosteronu (Excoffon, 2009). Ta interakcja molekularna zachodzi po dodaniu wapnia i cynku, które w połączeniu z magnezem wiążą się z białkiem SHBG. Tak więc przesłanie „zabierz do domu” – odpowiednie spożycie magnezu, cynku i wapnia (niekoniecznie w tym samym posiłku) wspiera produkcję testosteronu u mężczyzn, nawet jeśli nie trenują.

Witamina D3 – podobna do magnezu, wapnia i cynku; odpowiedni poziom D3 wspiera produkcję testosteronu u zdrowych mężczyzn. Ta produkcja jest niezależna od ćwiczeń i może być utrzymywana teoretycznie w nieskończoność. Co ciekawe, testosteron wytwarzany przez odpowiednie spożycie D3 jest zbliżony do jąder, co oznacza; witamina D3 promuje produkcję testosteronu i zdrowe funkcjonowanie jąder.

Teraz możesz ulepszyć swój test

To tylko kilka czynników, które wpływają na produkcję testosteronu w organizmie. Wiele z tych sytuacji opiera się na spełnianiu norm biologicznych. Oznacza to, że nie spełniając tych norm, nie produkujesz testosteronu, którym powinieneś być. Istnieje wiele innych sposobów na podniesienie poziomu testowania, aby poprawić trening i wzrost mięśni, chociaż jesteśmy przekonani, że są one najbardziej odpowiednie. Zwiększając ilość snu, trenując mądrzej i przyjmując odpowiednią ilość magnezu, wapnia, cynku i D3 – zaczniesz wytwarzać znacznie więcej testosteronu niż wcześniej. Wszystko z kilkoma bardzo prostymi zmianami stylu życia.

Dołącz do rozmowy! Jakie masz podejście do zwiększania poziomu testosteronu? Porozmawiajmy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *