Menu

Top 5 Casein Protein Powders for Muscle Recovery and Growth

najlepsze proszki kazeinyKazeina jest niezwykle obfitym białkiem w prawie wszystkich produktach mlecznych. Jednak suplementacja białkiem kazeiny jest bardziej specjalizacją.

Wynika to z charakteru tempa trawienia kazein.

Mówiąc ściślej, kazeina ma bardzo wolne tempo trawienia. Właśnie dlatego produkty kazeinowe są sprzedawane jako „8-godzinne anaboliczne paliwo do odzyskiwania” i wiele innych. Ale dlaczego dokładnie kazeina trawi się tak wolno?

Kazeina trawi się powoli, ponieważ tworzy dużą kulkę w żołądku.

Po uformowaniu tej kulki twoje ciało ma trudności z trawieniem jej w porównaniu do białka serwatkowego, które pozostaje rozproszone w ciele i łatwo trawi się jako jedno.

Ze względu na powolne trawienie kazein może zapewnić dłuższe dostarczanie białka, a także większe nasycenie głodu.

Jest to podstawowa wyjątkowa zaleta białka kazeiny – białka o przedłużonym uwalnianiu. Chociaż może nie być dla wszystkich.

rodzaje i jakość suplementów kazeiny

Kazeina, będąc najbardziej obfitym białkiem w mleku, ma różne właściwości.

Prawie 80% białka mleka to białko kazeinowe, z czego 80% pochodzi z różnych poziomów stanu naturalnego, a później z różnych poziomów przetwarzania. Jest niezwykle ważne, aby uzyskać zarówno wysokiej jakości formę, jak i klasę kazeiny, jeśli zdecydujesz się ją uzupełnić, ponieważ kazeina może mieć ciemną stronę.

Środki ostrożności podczas przyjmowania suplementów białkowych kazeiny:

 • Beta-kazeina A1 może powodować zapalenie jelit
 • Beta-kazeina A1 może również powodować przerażającą psychiczną mgłę / zmęczenie
 • Beta-kazeina A2 nie powoduje tych skutków ubocznych

Jak określić jakość kazeiny

Istnieje kilka różnych stopni przetwarzania białka kazeinowego. Jednak im więcej badamy, tym bardziej przekonujemy się, że najważniejsza jest początkowa jakość zebranej kazeiny. Stamtąd oczyszczenia odgrywają swoją rolę, ale począwszy od wysokiej jakości kazeiny ma najwyższy priorytet.

Stopnie przetwarzania proszku białka kazeinowego:

 • Koncentrat Białka Mleka
 • Kazeinian wapnia
 • Kazeina micelarna

Spośród nich kazeina micelularna jest uważana za złoty standard pod względem jakości.

Najlepiej korzystać z kazeiny

15 najlepszych proszków białkowych kazeiny

Ujawnianie linków partnerskich: linki do produktów są linkami partnerskimi. Jeśli nie chcesz ich używać, po prostu wyszukaj Amazon za pomocą tagu tytułu produktu, który Ci się podoba. Zamieściliśmy pełną markę + nazwę produktu, aby było to dla Ciebie jak najłatwiejsze. Relacje partnerskie również nie wpływają na nasze rankingi. Naszym celem jest stworzenie długiej i pełnej zaufania relacji z Tobą.

# 1 Naked Nutrition: Mniej nagiego białka kazeinowego


Naked Nutrition jest znany z „nagiego” podejścia do suplementacji; który polega na użyciu jak najmniejszej liczby składników. W przypadku kazeiny produkują zarówno nagą kazeinę, jak i mniej nagą kazeinę. Oba produkty są całkowicie wolne od sztucznych barwników, substancji słodzących, barwników itp.

Jedyną różnicą między Naked Casein i Less Naked Casein jest to, że Less Naked Casein ma naturalny aromat. Z drugiej strony naga kazeina jest pozbawiona smaku, co oznacza, że będzie smakować tak, jak smakuje naturalna kazeina.

Jedyną wadą produktów kazeinowych Naked Nutrition jest ich cena. Jeśli chcesz wypróbować mniej nagą kazeinę, musisz poświęcić około 90 USD na 60 pełnych porcji.

# 2 Eat the Bear: Naturalnie kazeinowy proszek białkowy


Suplement marki Eat the Bear to kolejny producent wysokiej jakości proszku kazeinowego. Ich produkt, ETB Naturalnie Kazeina, dostarcza kazeinę i koncentrat mleka karmionego trawą w produkcie prawie bez dodatku.

Podobnie jak kazeina Naked Nutrition, kazeina Eat the Bear jest nieco droga. Oferują jednak mniejsze opcje zakupu, które pozwalają wypróbować je bez większego zaangażowania.

Czym zatem różni się kazeina ETB od kazeiny nagiej?

 • Na porcję Naked dostarcza 27 gramów białka i ETB 23.
 • Oba oferują smaki czekoladowe i waniliowe
 • Naga kazeina jest kazeiną micelarną, ETB to koncentrat micelarny i mleczny

Zasadniczo Twoja decyzja prawdopodobnie sprowadzi się do ceny i wartości. W Naked będziesz przeznaczać 90 USD na 60 porcji, podczas gdy w ETB możesz zaangażować zaledwie 44 USD na 23 porcje.

Najwyraźniej Naga jest lepszą wartością, ale ETB ma niższe wpisowe.

# 3 Ascent: Native Fuel Micellar Casein Protein


Podobnie jak Eat The Bear, Ascend oferuje również kazeinę micelarną w mniejszych, 2 funtowych ilościach. Ascend jest producentem zarówno białka kazeiny Native Fuel, jak i białka serwatki Native Fuel Whey. Cała ich działalność opiera się na dwóch wysokiej jakości, specjalistycznych produktach białkowych.

Chociaż Ascent jest mniejszą marką, kupowanie jest wygodne, ponieważ ich produkty znajdują się u moich głównych sprzedawców suplementów.

W porównaniu zarówno do Naked Nutrition, jak i ETB, Ascent oferuje białko średnio-porcyjne na porcję 25 gramów.

Ponadto, chociaż aspekt smakowy Ascent Micellular Casein jest całkowicie naturalny, zawierają więcej składników. Jeśli chodzi o „inne składniki”, największa wygrana to Naga Kazeina i Mniej Naga Kazeina.

# 4 Promix: kazeina na pastwisku


Promix produkuje również najwyższej jakości proszek z kazeiny micelarnej, jak powyższe marki.

Często w porównaniu do kazeiny Naked Nutrition białko kazeinowe Promix jest całkowicie pozbawione smaku, a jedynymi składnikami jest kazeina micelarna i odrobina niemodyfikowanej genetycznie lecytyny słonecznikowej.

Pod względem cenowym Promix jest zwycięzcą wartości.

Nie występuje w mniejszych opcjach, takich jak Ascent i ETB, ale ma bardzo dobry koszt za porcję.

Obecnie na ich stronie internetowej można uzyskać 78 porcji (25 gramów białka na porcję) za około 85 USD.

To duże zobowiązanie, tak, ale jeśli chcesz niesmacznego micelarnego produktu kazeinowego o wysokiej jakości – to jest opcja, którą naprawdę powinieneś rozważyć.

Uwaga: w przypadku smaku kazeiny micelarnej kazeina Promix i kazeina Naked to dwie opcje najwyższej jakości. Który wybierasz? Są tak podobne, że możesz zdecydować o preferencjach osobistych i dostępności sprzedaży.

# 5 Złoty Standard 100% naturalna kazeina


Optimum Nutrition jest wiodącym białkiem w branży suplementów, będąc największym sprzedawcą detalicznym białek. Chociaż mają największy zasięg – jakość jest zawsze innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

Spośród różnych proszków białkowych kazeiny Gold Standard tylko ich 100% naturalna kazeina znajduje się w naszej pierwszej piątce.

I tak naprawdę znajduje się w pierwszej piątce ze względu na czystą ekonomię i dostępność (w zasadzie musieliśmy uwzględnić co najmniej jeden produkt, który można kupić w GNC, a nie online).

Co otrzymujesz dzięki 100% naturalnej kazeinie?

Każda porcja 100% naturalnej kazeiny dostarcza 24 gramów białka w postaci kazeiny micelarnej.

Smak i słodzenie są naturalne, a cena też nie jest taka zła.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepszy ekonomiczny zakup dla kogoś, kto chce aromatyzowanego białka kazeiny, które jest tańsze niż kazeiny o bardzo wysokiej jakości wymienione powyżej.

Najlepsze suplementy kazeiny 6-15

Ważna uwaga: do tego momentu przedstawione suplementy kazeiny były naturalne i bez sztucznych substancji słodzących, aromatów i kolorów. Od # 6 i dalej te sztuczne składniki zaczynają się pojawiać. Podobnie karmienie trawą nie jest już opcją w miarę postępu.

 • # 6 Kaged Muscle: Kasein
 • # 7 Universal Nutrition: Casein PRO
 • # 8 Mutant: kazeina micelarna
 • # 9 EAS: Myoplex Micellar Casein
 • # 10 Musclepharm: Zwalcz 100% kazeiny
 • # 11 Cellucor: Kazeina Cor-Performance
 • # 12 Six Star Pro Nutrition: białko kazeinowe
 • # 13 Dymatyzuj: Elitarna kazeina
 • # 14 Muscletech: NITRO-TECH Casein Gold
 • # 15 MHP: UltraBuild

Wnioski na temat naszych najwyżej ocenianych suplementów kazeiny

Podczas pozyskiwania suplementów kazeiny do przeglądu w tym rankingu szybko stało się jasne, że naprawdę wysokiej jakości proszki białek kazeiny są nieliczne i dalekie.

Jak zauważyłeś, istnieje 5 dostawców kazeiny, którzy poważnie podchodzą do jakości – z Naked Nutrition i Promix na czele.

Poza tym jest wiele takich samych starych-tych samych-starych… dwadzieścia pięć gramów średniej jakości kazeiny zapakowanej w sztuczne smaki, słodziki, a nawet barwniki w kilku produktach!

Dla tych, którzy wymagają suplementów najwyższej jakości bez wyjątku, mamy nadzieję, że ta lista pomogła ci znaleźć odpowiedni proszek kazeiny.

Dla pozostałych, którzy nie mają nic przeciwko kilku sztucznym składnikom tu i tam, naszą najlepszą radą jest upewnienie się, że wybrany produkt używa wyłącznie kazeiny micelarnej lub koncentratu mlecznego. Te formy będą znacznie lepiej służyć Twojemu ciału.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *