Menu

Najlepsze suplementy ZMA

Suplementy ZMA mają szerokie zastosowanie dla sportowców, kulturystów i dietetyków. Tak bardzo, że może nawet konkurować z suplementacją białka . Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę dobrze udokumentowany wzrost podwyższonego poziomu cynku i magnezu w populacji ogólnie z niedoborem.

W rzeczywistości sportowcy i kulturyści tacy jak my są niewiarygodnie bardziej podatni na niedobór cynku i magnezu niż mniej aktywne populacje. Takie braki mogą mieć niepożądane skutki, od zahamowania rozwoju do poważnego zmęczenia psychicznego, a nawet mniej skutecznego układu odpornościowego.

Omówimy tutaj wiele zalet suplementów ZMA, dlaczego 95% suplementów ZMA to śmieci, i jakie suplementy ZMA powinieneś brać, aby zmaksymalizować biodostępne poziomy cynku i magnezu.

Do końca będziesz mieć narzędzia niezbędne do uzyskania wszystkich korzyści płynących z tego potężnego duetu minerałów.

Spis treści
 1. Czym dokładnie jest suplement ZMA?
 2. Korzyści z suplementów ZMA dla mężczyzn
 3. Korzyści z suplementów ZMA dla kobiet
 4. Czy można przerobić cynk i magnez?
 5. Najlepsze rodzaje suplementów ZMA
 6. Najlepsze suplementy ZMA dla mężczyzn i kobiet

Czym dokładnie jest suplement ZMA?

Na początek suplement ZMA można zdefiniować jako produkt zawierający cynk, magnez i często witaminę B6. Jest to formuła „zastrzeżona” dla ZMA należącej do InterHealth ( 1 ).

Typowe efekty ZMA

Oprócz zysków i testosteronu, suplementy ZMA oferują również korzyści poprawiające styl życia. Wiele z tych korzyści, a nawet korzyści i korzyści z testosteronu nie są dokładnie „nowymi dodatkami”.

To raczej prowadzi twoje ciało z miejsca deficytu do właściwej równowagi, a czasem nawet niewielkiej nadwyżki. Biorąc to pod uwagę, nie uważamy ZMA za dodatek zwiększający wydajność; ponieważ ZMA poprawia wydajność tylko w oparciu o zaspokojenie potrzeb, które nie są zaspokojone przez populację niedożywienia.

 1. Jakość snu – stwierdzono, że w szczególności magnez znacznie poprawia zdolność do zasypiania, a także jakość snu w nocy ( 2 ).
 2. Mental Cognition – Uważa się, że cynk i magnez pomagają zapobiegać neurologicznym chorobom zwyrodnieniowym, takim jak choroba Alzheimera, a także walczyć z depresją ( 3 ).
 3. Redukcja stresu – kilka badań wykazało związek z cynkiem i magnezem, stresem, a nawet zmęczeniem nadnerczy. Niski poziom cynku i magnezu utrudnia organizmowi radzenie sobie ze stresem, umożliwiając w ten sposób efekt zwiększonego stresu w postaci kuli śnieżnej.
 4. Metabolizm – pomoc cynku w syntezie białek wraz z koenzymem magnezu w zużyciu energii pomaga usprawnić metabolizm poprzez bezpośrednie i pośrednie interakcje. Nie wspominając o zastosowaniu cynku i magnezu dla optymalnej funkcji tarczycy.

Korzyści z suplementów ZMA dla mężczyzn

Mężczyźni są największym beneficjentem suplementów ZMA dzięki niezaprzeczalnej relacji między ZMA a produkcją testosteronu. Podczas przyjmowania ZMA stwierdzono, że mężczyźni wywierają zwiększony poziom testosteronu do około 30% w porównaniu z placebo.

Co ważniejsze, wraz ze wzrostem intensywności treningu korzyści te pozostają, podczas gdy grupy nieupełniające suplementów zaczynają odczuwać spadek poziomu testosteronu. Ten sam trend relacji można również zaobserwować w przypadku IGF (insulinopodobny czynnik wzrostu), innego hormonu anabolicznego ( 4 ).

Ten związek nie jest zaskoczeniem dla osób, które biorą test przypominający lub które rozważają. Wynika to z faktu, że większość profesjonalistów zaleca suplementację ZMA wraz ze wzmacniaczami testosteronu, a nawet w niektórych sytuacjach zaleca przyjmowanie suplementu ZMA zamiast wzmacniacza testowego. Ciekawy.

Ale podwyższony poziom testosteronu to nie wszystko wysokiej jakości suplement ZMA, który ma do zaoferowania zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Podobnie jak cynk i magnez działają jako niezbędne koenzymy w wielu procesach produkcji testosteronu, oba biorą udział we wszystkim, od syntezy białek po stabilizację ATP.

Wpływ tych dwóch minerałów na ludzkie ciało jest ogromny. Zwłaszcza dla obecnie deficytowej osoby, którą statystycznie jesteś bardziej skłonny niż być.

Korzyści z suplementów ZMA dla kobiet

Suplementy ZMA mogą przynosić korzyści kobietom w wielu takich samych aspektach jak mężczyźni. Jako kobiety przyjmujące dobry ZMA, powinieneś spodziewać się lepszego snu, lepszego odzyskiwania mięśni oraz lepszej siły i poprawy wytrzymałości.

Wiele kobiet jest zaniepokojonych suplementami ZMA podnoszącymi poziom testosteronu do tego stopnia, że wytwarzają cechy męskie. Pod żadnym pozorem nie jest to wykonalne.

O ile nie poświęcisz się jako kulturysta nastawiony na masę, to się nigdy nie wydarzy. Co się stanie, jeśli dasz z siebie wszystko – to, że będziesz jędrnie i ładnie tonować, dodając nowe atrakcyjne cięcia i krzywe.

Czy można przerobić cynk i magnez?

Jak wszystkie suplementy, nawet cynk i magnez mogą zostać wyprzedzone. Bardzo ważne jest odpowiednie przestrzeganie zalecanych dawek. Podwójne dawkowanie naprawdę nie jest konieczne. Biorąc to wszystko pod uwagę, naprawdę musisz zrobić wszystko, aby sprowokować suplementację cynku i magnezu.

Najlepsze rodzaje suplementów ZMA

Tutaj dodajemy naszą wartość do tematu, w którym prawie wszystkie inne witryny z dodatkami zawodzą nieszczęśliwie. Wkopaliśmy się głęboko w suplementy ZMA i minęliśmy najpopularniejsze lub najlepiej sprzedające się suplementy ZMA i przeszliśmy bezpośrednio do najbardziej skutecznych.

Jak oprzeć, które suplementy są najbardziej skuteczne w tej klasie? Dostępność biologiczna.

Wkopaliśmy się głęboko w to, jakie rodzaje cynku i magnezu są najbardziej dostępne biologicznie, a które najgorsze. Zgadnij co? Około 75% suplementów ZMA dostępnych jest z tanim, nieabsorpcyjnym cynkiem i magnezem.

W rzeczywistości termin ZMA odnosi się do asparaginianu cynku i magnezu. Stwierdziliśmy, że asparaginianowa postać cynku i magnezu nie są najlepszymi formami wchłaniania przez człowieka.

Pewnie, pewna ilość cynku i magnezu zostanie przyswojona, ale niewystarczająco. Z pewnością nie wystarczy, aby sprawdzić poprawność suplementów asparaginianowych, gdy szukasz najlepszych suplementów ZMA (lub tego, co będziemy teraz określać jako cynk i magnez). Zatem jakie są najlepsze, najbardziej dostępne biologicznie formy?

Najlepsze dostępne biologicznie formy cynku i magnezu są następujące. Dla cynku: monometioniny, pikoliny i glicynianu. Pikolinian jest formą cynku przepisywaną przez lekarzy w przypadku skrajnych niedoborów cynku, podczas gdy mono i glicynian są formami związanymi z aminokwasami, które są wysoce biodostępne. W przypadku magnezu podobnie dzieje się tak samo: glicynian i chelat lizynianu. Obie są postaciami związanymi z aminokwasami.

Po drugiej stronie monety znajdują się tlenki, asparaginiany i siarczany. Wszystkie te są strasznymi wektorami do dostarczania biodostępnego cynku i magnezu do organizmu i należy ich unikać. Glukonian nie jest taki zły, ale nie jest lepszy od powyższych form związanych z aminokwasami.

Najlepsze suplementy ZMA dla mężczyzn i kobiet

# 3 ZMA Pro firmy Universal Nutrition

ZMA Pro zawiera mieszaninę monometioniny cynku i asparaginianu cynku oraz asparaginian magnezu i witaminę B6.

Jest to górna granica popularnych suplementów ZMA i jest przyzwoitą sytuacją za grosze. Jedyną rzeczą, która mogłaby ulepszyć ten suplement, byłoby to, że ściśle zawierał on monometioninę cynku i lepszą formę magnezu.

Ale dla przeciętnego sportowca i kulturysty ten suplement ZMA będzie z czasem zauważalną różnicą.

Zobacz ZMA Pro na Amazon tutaj .

# 2 VitaDirect ZMA [Massive Value + Amazon Prime]

ZMA firmy VitaDirect to najlepsza wartość zakupu suplementu ZMA za mniej niż 20 USD za pełną dostawę. Nie jest to „najlepsze” pod względem uzyskania najwyższej biodostępności, jak nasz wybór nr 1 poniżej…

Ale z praktycznego punktu widzenia najprawdopodobniej powinieneś to zrobić.

Każda porcja VitaDirect ZMA zapewnia:

 • 450 mg asparaginianu magnezu
 • 30 mg monometioniny cynku i asparaginianu
 • 10,5 mg witaminy B6

Możesz uzyskać VitaDirect ZMA na Amazon tutaj .

# 1 Transparent Labs ZMO [ekstrakt cynku, magnezu, ostrygi]

Tutaj w BWSB pierwotnie stworzyliśmy ten ranking najlepszych suplementów ZMA w 2014 roku. W tym czasie naszą rekomendacją nr 1 było połączenie dwóch oddzielnych produktów: pikolinian cynku i bisglicynian magnezu. Ale teraz ten produkt istnieje dzięki Transparent Labs oraz bogatemu w minerały ekstraktowi z ostryg.

Każda porcja TL ZMO zapewnia:

 • 144 mg bisglicynianu magnezu
 • 10 mg pikolinianu cynku
 • 500 mg ostrygowego proszku mięsnego

Otóż to!

Więc co jest takiego specjalnego w tej formule?

Cóż, w porównaniu do innych suplementów ZMA – Transparent Labs ZMO jest jedynym produktem wykorzystującym najbardziej biodostępne formy cynku i magnezu.

Najważniejsze jest magnez, który jako bisglicynian magnezu nie jest środkiem przeczyszczającym. Wszystkie inne suplementy ZMA, objęte patentem ZMA, mają postać przeczyszczającą.

Tak, to jest to „aha!” moment, w którym zdajesz sobie sprawę, dlaczego masz ostatnią ZMA!

Możesz znaleźć TL ZMO na ich stronie internetowej za około 24 USD .

Uwaga:

Kilku znanych kulturystów robi także samodzielne przyjmowanie magnezu w nocy na pusty żołądek, a następnie samodzielny suplement cynku rano z śniadaniem bez wapnia. Umożliwia to magnezowi promowanie snu, a cynk bardziej efektywnie wspomaga metabolizm węglowodanów. Czy to konieczne? Nie. Ale może pozwolić ci wycisnąć nieco więcej funkcjonalności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *