Menu

Najlepsze suplementy HMB

Odkąd człowiek po raz pierwszy zaczął studiować kulturystykę, a dokładniej wpływ diety i odżywiania na zyski – królem był jeden aminokwas: leucyna.

Dla kulturysty jest to idealny aminokwas. Ten HMB nie tylko pomaga w naprawie i utrzymaniu tkanki mięśniowej, ale w rzeczywistości ma działanie anaboliczne na ciało, gdy jest w odpowiednich stężeniach we właściwym czasie.

Ale ten artykuł nie dotyczy leucyny. Jesteśmy tutaj, aby porozmawiać

HMB

, który jest bardzo związany z leucyną.

Kiedy leucyna dostaje się do krwiobiegu, jest naturalnie rozkładana przez organizm w celu wykorzystania. Jednym z metabolitów tego procesu jest – HMB. Około 5% metabolizowanej leucyny ulega utlenieniu do aktywnego HMB w ludzkim ciele. Zasadniczo na każde 20 gramów spożytej leucyny otrzymuje się około 1 gram HMB po tym, jak ciało wykonuje pracę nóg.

HMB w białku

Leucyna jest świetna, już to wiesz. Ale co dokładnie robi HMB dla kulturysty, sportowca lub dietetyka? Innymi słowy, po co zawracać sobie głowę przyjmowaniem HMB, skoro niektóre można już uzyskać za pomocą białka lub leucyny?

Korzyści z suplementacji HMB

Wszystko sprowadza się do wyników. Przeprowadzono kilka badań klinicznych testujących wpływ suplementacji czystym HMB na wzrost i regenerację mięśni. Wyniki tych badań były spektakularne!

Okazuje się, że HMB niekoniecznie jest par-powiedzmy, jak jego poprzednik metaboliczny leucyny. Zamiast tego HMB jest niezwykle antykataboliczny; co w istocie powoduje taki sam efekt fizyczny w czasie jak suplement anaboliczny.

Oznacza to, że podczas suplementacji HMB twoje ciało będzie rosło w oparciu o fakt, że nie będziesz gnić tak jak zwykle (co jest dużo). Po ćwiczeniach HMB zachęca twoje ciało do naprawy w sposób, który nie powoduje kanibalizacji tkanki mięśniowej. Dodatkowo, w czasach wyczerpania składników odżywczych, HMB działa jako dodatkowa obrona, ponownie chroniąc tkankę mięśniową przed wykorzystaniem.

Z biegiem czasu oznacza to jedno – duże wyniki. Wystarczy kontynuować ciężki trening, dobrze się odżywiać i spać w nocy. Zrób to przez 4 do 12 tygodni, a Twój nowy znajomy przyjaciel HMB zwiększy (zyski skumulowane) twoje przyrosty mięśni.

Kiedy suplementacja HMB ma największe znaczenie

Patrząc na ogólny obraz, solidny suplement HMB pomoże każdemu, kto ćwiczy. W końcu dążymy do utrzymania beztłuszczowej masy mięśniowej i skrócenia czasu regeneracji. Istnieje jednak pewna klasa ludzi, dla których HMB będzie miał znacznie korzystniejszy efekt. Tego rodzaju ludzi można lepiej sformułować jako osoby, które ciężko pracują.

HMB Suplementy Korzyści Najbardziej agresywne programy treningowe

Badania kliniczne wykazały, że użytkownicy HMB zyskują nawet 16 funtów beztłuszczowej masy mięśniowej w ciągu 12 tygodni (University of Tampa) w badaniu z udziałem prawdziwych kulturystów. Czy HMB był jedynym czynnikiem tego ogromnego wzrostu? Zwłaszcza, że zawodowi kulturyści zwykle przybierają na wadze w ciągu całego roku…. Nie, to nie była pełna sprawa.

Najlepsze badania kliniczne HMB przeprowadzono obok absurdalnych, budzących niepokój i intensywnych harmonogramów ćwiczeń. Rozmawiamy, trenujemy 5-6 dni w tygodniu… CIĘŻKIE – z uwzględnieniem maksymalnego dnia wolnego. To prawdopodobnie brzmi dla ciebie dość szalone, ale HMB ma sposób, aby to zrobić. Dzięki temu dochodzi do ogromnych korzyści, gdy inni zaczynają się rozpadać.

Biorąc HMB z Kreatyną

HMB stwierdził, że najbardziej korzystnym suplementem kulturystycznym jest kreatyna. Dzięki kilku badaniom klinicznym z University of Iowa, HMB wraz z kreatyną przyniosło większą siłę i przyrost masy mięśniowej niż którykolwiek suplement przyjmowany niezależnie.

Co więcej, jednym z naszych ulubionych suplementów zawierających HMB jest własny Creapure HMB firmy Transparent Labs – który jest połączeniem monohydratu kreatyny i HMB. Jest to najbardziej skuteczna i oszczędna opcja, którą wypróbowaliśmy do tej pory i bardzo ją polecam.

Oprócz Creapure HMB warto zwrócić uwagę na proste suplementy HMB. Poniżej podsumujemy 3 najlepsze suplementy HMB.

Najlepsze 3 najlepsze suplementy HMB

# 3 Infinite Labs HMB
Infinite Labs HMB jest skromnie wyceniony i zapewnia 1 gram HMB na 2 porcje kapsułki. Jeśli spojrzysz na wskazówki, Infinite Labs zaleca przyjmowanie 1 kapsułki 3 razy dziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki. To przynosi 1,5 gramów HMB do twojego ciała dziennie.

Infinite labs to świetna marka, a jeśli będziesz postępować zgodnie z ich wskazówkami, będziesz mieć 30-dniowy zapas 1,5 g HMB w „standardowej” cenie 51,99 USD, którą można łatwo znaleźć w bardziej popularnych sklepach za około 27 USD.

# 2 Optymalne odżywianie HMB – ON HMB
Optimum Nutrition ma dość popularny suplement HMB – HMB 1000. Każda tabletka zawiera 1 gram HMB i podobnie jak Infinite Labs zaleca suplementację 3 razy dziennie. To skutecznie podwaja dawkę kliniczną HMB, która wynosi 1,5 grama.

Pomimo wzrostu aktywnego HMB, nie ma znaczącego wzrostu cen między HMB Infinite Labs a HMB Optimum Nutrition. Wszystko sprowadza się do tego, czy chcesz przekroczyć 1,5 g dziennie dawki klinicznej.

# 1 Muscletech Clear Muscle bezkwasowy HMB

Clear Muscle firmy Muscletech jest uważany za najbardziej zaawansowaną formę HMB obecnie dostępną na rynku. Jednak wszystkie te badania kliniczne opierają się na jednym uniwersytecie. Różnica między czystym mięśniem a HMB widocznym w innych produktach polega na tym, czy wapń jest przyłączony do cząsteczki HMB.

W Clear Muscle firmy Muscletech udało im się wyprodukować HMB, który nie potrzebuje cząsteczki wapnia do spożycia. To może, ale nie musi być znaczące, biorąc pod uwagę, że osiągnęliśmy niesamowite wyniki zarówno ze standardowym HMB, jak i Clear Muscle.

W rzeczywistości nasz ulubiony suplement HMB (Creapure HMB) wykorzystuje zwykły HMB wapnia i działa fantastycznie. Jeśli lubisz kreatynę, zalecamy przyjrzenie się temu. Jeśli jednak nie chcesz łączyć kreatyny i HMB w jednym produkcie, Clear Muscle jest najpopularniejszą opcją HMB.

Kup Clear Muscle na Amazon

Inne warte uwagi dodatki: EAS Muscle Armor i Met-Rx HMB

Zarówno Met-RX, jak i EAS zapewniają suplementy zawierające HMB. Met-Rx’s to standardowy prosty suplement HMB zapewniający 1 gram dziennie. Zgodnie z ich wskazówkami, to cztery porcje rozłożone w ciągu dnia, dostarczając łącznie 4 gramy HMB – to trochę agresywnie dla każdego. Z drugiej strony EAS wytwarza Pancerz Mięśni, który jest HMB obok glutaminy i argininy w celu regeneracji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *