Menu

Najlepsze jedzenie do budowy mięśni

Pokarmy na dietę budującą mięśnie Spędziłem ostatnio trochę czasu na analizowaniu tego, co niektóre z głównych witryn budujących mięśnie mówią o diecie kulturystów. W szczególności czytałem wiele artykułów z końca 2014 r. I początku 2015 r., Które dosłownie czytają dziesiątki tysięcy osób próbujących uzyskać lepszą formę. To, co znalazłem, było absolutnie odpychającą radą dietetyczną. Jedno ze źródeł w szczególności obejmowało żywność, taką jak truskawki i krewetki, które są podstawowymi elementami diety męskiego kulturysty. Kolejny, sugerowany wzrost kalorii dzięki rafinowanym źródłom zboża i kukurydzy. Podsumowując, widziałem tak zwanych „ekspertów” sugerujących czysto nieodpowiednie jedzenie, tak jakby można było z niego zrobić całą dietę podstawową. Nie, nie, nie może.

To skłoniło mnie do zastanowienia się nad wszystkimi sposobami, które mogłem naprawić i do poprawienia wszystkich błędów, których ci faceci uczą mężczyzn. Stąd o tym będziemy rozmawiać; co lubię nazywać Bezsporną Najlepszą Podstawową Żywnością dla Budowania Mięśni . Zrobiłem tę listę, ponieważ rozumiem, że dla nowego kulturysty lub kogoś, kto chce zobaczyć lepsze wyniki – nie szukają 90 kalorii akcentów, które mogłyby dodać do swojej diety. Zamiast tego to, czego szukają, prawdopodobnie szukają podstawowych elementów budujących dietę. Właściwe podstawowe rzeczy, które będą działać, i podczas tego procesu wyrzucaj wszystkie śmieciowe jedzenie, których nie powinieneś jeść. O to w tym wszystkim chodzi.

Najlepsze jedzenie dla budowania mięśni na siłowni

Oto najlepsze produkty do budowy mięśni jako kulturysta. Pamiętaj, że są to nasze najlepsze propozycje żywności, która może mieć duży wpływ na Twoją dietę. Oczywiście będą inne akcenty, które dodasz w sobie, nie są to jedyne możliwości, ale jest to świetne miejsce na początek, jeśli nie wiesz, co jeść.

Jajka dobre dla wzrostu mięśni

Jajka na miękko – Twój najlepszy przyjaciel budowania mięśni

Szybkie statystyki: Około 0,5 g leucyny na jajko, budujące testosteron tłuszcze nasycone, kompletne źródło aminokwasów o profilu, zero węglowodanów i całe jedzenie.

Zdecydowanie jaja są jednymi z najsilniejszych pokarmów budujących mięśnie, na które stać każdy budżet. Naprawdę nie ma złego sposobu robienia jaj, ale mamy kilka zaleceń, jak zmaksymalizować wykorzystanie jaj do budowy mięśni.

Po pierwsze, wolimy produkty ekologiczne. Ma to na celu zmniejszenie szans na obecność salmonelli, poprawę profilu składników odżywczych i ponieważ lepiej smakują.

Po drugie, wolimy jajka na twardo, bez wyjątków. Czemu? Cóż, gdybyśmy nie musieli gotować jajek, nie zrobilibyśmy tego, ale okazuje się, że białko jaja nie jest bardzo przyjazne dla żołądka i zmniejsza biodostępność. Dlaczego więc ich nie usmażyć? Nie, dzieje się tak, ponieważ im wyższa temperatura, tym bardziej zdegradowany staje się profil aminokwasowy, a co ważniejsze, tym bardziej nasycone tłuszcze i cholesterole ulegają uszkodzeniu w niezdrowe formy. Dlatego ostatecznie dochodzimy do jajka na twardo. Ponieważ proces gotowania gotuje jajka na stałym poziomie 100 stopni Celsjusza, co pozwala zachować jak największą biodostępność. Najlepszym, naszym zdaniem, gotowanym jajkiem jest to, że można ugotować całą białą albuminę, zachowując jednocześnie rdzeń żółtka. To jest król.

Porównaj żywienie jaj z batonem proteinowym…

12 ekologicznych jaj kosztuje 5 USD i zapewnia 6 gramów białka. 3 jajka oferują 18 gramów całkowicie dostępnych biologicznie nieprzetworzonych białek za około 1,25 USD. Średni koszt batonu białkowego zawierającego 20 gramów białka wynosi około 2,50 USD i zawiera mniej dostępnego biologicznie białka. Wezmę moje jajka.

Brokuły – 1 porcja dziennie (świeże niezamrożone)

Szybkie statystyki: Redukuje estrogen, przeciwnowotworowo, może stymulować komórki macierzyste, pyszne.

Jeśli nie jesz brokułów co najmniej kilka razy w tygodniu, źle się psujesz. Teraz nie mówimy o mrożonych torbach, mamy na myśli zielone świeże głowy, które dostajesz w sklepie spożywczym. Weź je, daj im lekką parę, aby były nieco bardziej miękkie i jedz je najlepiej raz dziennie lub dwa. W ten sposób zwiększasz produkcję glutationu w swoim ciele, jednocześnie redukując estrogen (bardzo osobne procesy). Więcej informacji o szczegółach aktywujących komórki macierzyste można znaleźć w Ergo-Log tutaj . Kluczem do maksymalizacji tych korzyści jako kulturysta jest konsekwencja. Nie potrzebujesz ogromnych porcji brokułów, w rzeczywistości jedzenie astronomicznych ilości może mieć negatywne skutki. Ale jeśli możesz lekko parzyć jedną lub dwie garści brokułów dziennie – znacznie lepiej ci będzie.

Wiem, że wiem, to prawdopodobnie Cię nie interesuje. Ale jeśli pójdziesz na miesiąc, jedząc małą porcję świeżych, niezamrożonych brokułów każdego dnia, zauważysz korzyści. Idź, spróbuj, a jeśli to nie wpłynie na ciebie, przerwij i żyj dalej.

Kurczak + Tuńczyk + Łosoś + Mielony Indyk + Mielona Wołowina = Chude Zyski

Oto oczywiste składniki diety kulturystów na budowanie większej masy mięśniowej. Najważniejsze produkty zawierające białko, które zdecydowanie jesz. Nie zamierzam tutaj wymyślać koła ani zachowywać się tak, jakby to dla ciebie nowy interes; to nie jest. Raczej powiem ci, jak to robię. To może być bardziej pomocne. Nie zamierzam podawać tego w nadmiarze poniżej, ale trendem w przypadku tych mięs jest to, że za każdym razem jestem ekologiczny. Jest to trend, który znajdziesz u wszystkich poważnych kulturystów i sportowców. Czemu? Ponieważ hormony wstrzykiwane zwierzętom, pestycydy i nawozy nakładają się na rośliny i cokolwiek innego może często skutkować wyższym poziomem estrogenu. Jest tak, ponieważ substancje te są podobne do estrogenów lub promują estrogen. Możesz przeczytać więcej o redukcji estrogenu w kulturystyce tutaj .

Chleb Kiełkowy Ziarna

W ten czy inny sposób chleb trafia na dietę prawie każdego kulturysty. Tosty, kanapki itp. Ale prawda o chlebie jest, cóż, tak naprawdę nie jest tak dobra dla kulturystów. Większość pieczywa w dzisiejszych czasach jest mocno przetworzona, zawiera syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i ogólnie nie robi nic, tylko dodaje insuliny. Nie musi to jednak oznaczać, że musisz zrezygnować z chleba.

Raczej zalecamy ziarna porośnięte jak chleb Ezechiela. Czemu? Ponieważ chleb z kiełków jest najbardziej surowym chlebem, jaki można dostać. Ma więcej białka, mniej węglowodanów, więcej błonnika i znacznie więcej składników odżywczych niż zwykły chleb. Smak mądrze, nie jest źle. Idealny do wszystkiego, od tostów po PBJ i kanapki z kurczakiem. Cieszyć się.

Makaron pełnoziarnisty + ziemniaki + ryż + czarna fasola + owies

Oto twój sposób na spożywanie węglowodanów, najlepiej zaraz po treningu. Na początek, jeśli chodzi o makaron, musimy polecić całe ziarno. Po prostu jest więcej składników odżywczych, a ziarna w makaronie są bardziej „naturalne” i akceptowane przez twoje ciało w porównaniu z bielonymi bielami. Następnie ziemniaki. Ziemniaki są doskonałym źródłem węglowodanów przede wszystkim dlatego, że stanowią całe pożywienie. W związku z tym skok insuliny nie jest tak zły, jak inne pokarmy, a Ty też dostajesz składniki odżywcze ze skórki ziemniaka. Zalecamy pieczenie ziemniaków lub gotowanie ich w ziemniakach zaciernych zamiast błyskawicznych lub mikrofalowych. Wreszcie mamy czarną fasolę. Czarna fasola jest absolutnie obciążona potasem i kilkoma innymi kluczowymi składnikami odżywczymi. Co więcej, czarna fasola podwaja się jako źródło węglowodanów i białka, więc nie możesz się pomylić. Połącz czarną fasolę z ryżem (najlepiej czarnym ryżem) i wybranym mięsem pokrojonym na tortillę, a będziesz gotowy na wspaniały posiłek po treningu budujący mięśnie!

Liście Szpinaku + Marchewka + Brukselka

Oprócz głównych białek, węglowodanów i tłustych posiłków – musisz wprowadzić te witaminy i minerały do organizmu. Oczywiście, możesz wziąć multiwitaminę , ale niestety bardzo niewiele z tej małej pigułki jest biodostępne (użyteczne dla organizmu). To stawia cię w paradoksie. Albo wydaj dużą gotówkę na multi, który jest naprawdę dobry, albo zacznij dostawać swoje warzywa. Osobiście biorę warzywa. Liście szpinaku można jeść prosto lub dodawać do czegokolwiek, a marchewka + brukselka stanowią dobrą stronę każdego posiłku. Nurkować w.

Awokado + Banany

Ta sama historia, co warzywa wyrzucone powyżej, z tym wyjątkiem, że awokado i banany są znacznie łatwiejsze do przygotowania i jedzenia. Jeśli naprawdę chcesz tego suchego muskularnego wyglądu, nie będziesz chciał oszczędzać na owocach i warzywach.

Migdały + Masło Migdałowe

Migdały, a nawet orzechy w ogóle są wielkim atutem diety budującej mięśnie. Oczywiście są drogie, więc znajdź oferty i zawsze kupuj masowo. Kupując orzechy, zawsze staraj się, aby były jak najbardziej surowe. Teraz mogą nie smakować tak dobrze, ale po chwili będziesz wolał. Spójrz również na masło migdałowe z PBJ itp. Jest ono o wiele bardziej odżywcze niż masło orzechowe, chociaż może być drogie.

Żywność budująca mięśnie

Czego nie powinien jeść kulturysta? Nie najlepsze produkty do budowania mięśni

Omówiliśmy niektóre niezbędne elementy, które mogą pasować do przeciętnej diety poważnych kulturystów, teraz pora porozmawiać o tym, co nie ma znaczenia w twojej diecie. Ta część będzie krótka; chociaż z pewnością lista rzeczy, których nie powinieneś jeść, przekracza listę rzeczy, które powinieneś. Ale jest tutaj dość standardowy trend. Oznacza to, że nie jedz przetworzonej żywności. Co rozumiemy przez żywność przetworzoną? Chodzi o wszystko, co można znaleźć na zamarzniętej wyspie, które można przygotować w kuchence mikrofalowej. Trudno to zaakceptować, ale takie rzeczy są złe dla rdzenia. Te firmy, które produkują te produkty dawno temu zrezygnowały z odżywiania, teraz chodzi o zarabianie na nich pieniędzy. Obejmuje to punkty podstawowe, takie jak kurczak Tyson. Boli, ale jeśli możesz się dostosować, będziesz mieć niesamowite korzyści, zarówno poprzez wzrost mięśni, jak i utratę tłuszczu.

Soja to coś, na co możemy zwrócić uwagę, aby uniknąć pośrednictwa między zdrowym a niezdrowym zdrowiem. Przeprowadzono wiele badań na temat soi i sugestii, że jest to zdrowe źródło białka dla mężczyzn. Nie wierzymy w to. Zdecydowanie zbyt wiele razy czytaliśmy absolutne horrory, gdy faceci dodają soję do swojej diety, co powoduje cycki mężczyzny, utratę testosteronu i problemy z nastrojem. Może się to nie zdarzyć każdemu, ale nie ma szans, żebyś znalazł nas ryzykujących. Dążąc do uniknięcia soi, wiedz, że jest ona w większej liczbie miejsc, niż myślisz. W szczególności napoje proteinowe. Takich jak „zdrowe” napoje białkowe Bolthouse, które znajdziesz w sklepie spożywczym. Wszystkie są sojowe.

Przyczyń się do tej strony mięśni

Zachęcamy do komentowania poniżej, jeśli masz jakieś pytania lub uzupełnienia do tego planu diety. Im więcej możemy połączyć, tym większy sukces możemy wszyscy osiągnąć. I wreszcie, zachęcamy cię do ucieleśnienia powiedzenia, że „nie możesz przećwiczyć złej diety”. Lub, jak powiedziałby Arnold Schwarzenegger – „podnoszenie bez właściwego odżywiania jest jak oranie pól i nie sadzenie nasion, nic nie będzie rosło”.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *