Menu

DMAA w przedtreningowych i palnikach tłuszczowych – Dlaczego nie polecamy DMAA

DMAA jest tematem gorącej debaty, odkąd USP Labs została przybita za śmierć personelu wojskowego w związku z ich przedtreningowym treningiem Jack3d. Natychmiast po tym wydarzeniu rozeszły się listy ostrzegawcze do wszystkich producentów suplementów stosujących DMAA w swoich produktach.

Odtąd stosowanie DMAA przestało istnieć. Wszyscy główni detaliści, tacy jak GNC, Amazon i Bodybuilding.com, całkowicie przestali akceptować produkty DMAA. Coś, co nadal robią do dziś.

Jednak kilka mniejszych firm suplementujących zaczęło ponownie sprzedawać produkty DMAA, ponieważ zakaz DMAA nigdy nie wszedł w życie w pełni.

Co gorsza, firmy te twierdzą, że DMAA w swoich produktach jest bezpieczna. Opierają się na tym, że wojsko USA nie było w stanie całkowicie uznać DMAA za niebezpieczne w swoim przeglądzie bezpieczeństwa Departamentu Obrony DMAA .

Przegląd wojskowy dotyczący suplementacji DMAA

Jednak te firmy suplementujące nie wspominają o tym, że werdykt był oparty na niewystarczających danych z powodu danych treningów i spalaczy tłuszczu zawierających wiele składników. Z tego powodu nie byli w stanie naukowo określić DMAA jako jedynego agresora ze 100% pewnością, że byliby w stanie zrobić w przypadku produktu jednoskładnikowego.

Ale mogli się podzielić, że stosowanie DMAA jest związane z zaburzeniami rytmu serca, napadami, urazem cieplnym, rabdomiolizą, krwotokiem mózgowym, martwicą wątroby i uszkodzeniem nerek.

Co więcej, lekcy użytkownicy DMAA mieli 1,7 razy większe prawdopodobieństwo wystąpienia 2 lub więcej zdarzeń wymienionych powyżej; a ciężcy użytkownicy DMAA byli 3,5 razy bardziej prawdopodobni. Porównuje się to do zwykłego personelu wojskowego nie przyjmującego DMAA.

Uwaga: używanie DMAA jest nadal zabronione w wojsku.

DMAA pierwotnie opracowano jako środek zmniejszający przekrwienie nosa w 1944 r

W 1944 roku Eli Lilly i Company opracowali DMAA do stosowania jako środek zmniejszający przekrwienie nosa pod nazwą Forthane. Chociaż był używany przez pewien czas, Eli dobrowolnie usunął go z rynku w 1983 roku. Powód tego nie jest jasny.

Wiemy jednak, że Eli Lilly and Company słynie z wielkich wyczynów (szczepionka przeciw penicylinie i polio), a także z wielkich kontrowersji (fałszywe twierdzenia i marketing), które można znaleźć tutaj na stronie Wikipedii Eli and Company .

Szybko do ostatnich lat, a DMAA jest stosowany jako środek pobudzający i spalacz tłuszczu.

Historia DMAA Użyj jako stymulatora

Przeszukaliśmy Google Scholar i opublikowaliśmy w Internecie wszystkie wiarygodne informacje, które można znaleźć na DMAA. Spośród wyników żadne z badań nie pochwaliło się zaletami DMAA. Oto krótki przegląd każdego z nich w porządku chronologicznym.

Przypadek toksyczności z DMAA Party Pills – 2010

W tym studium przypadku naukowcy ocenili przyczynę dużego krwotoku mózgowego u 21-letniego mężczyzny. Okazało się, że facet wziął 2 kapsułki czystego DMAA w dawce 278 mg na kapsułkę. Wypił także jedno piwo i 150 mg pigułki kofeinowej.

Chociaż przyjmowanie dawki DMAA w wysokości 456 mg jest wyraźnie nadmierne, należy zauważyć, że DMAA ma długi okres półtrwania. Oznacza to, że jeśli weźmiesz 200 mg DMAA przed treningiem, a następnie następnego dnia weź kolejną porcję… W twoim ciele nadal jest trochę DMAA z poprzedniego dnia.

Podobnie, ten facet nie był na siłowni ćwicząc i podnosząc ciśnienie krwi – a mimo to miał krwotok mózgowy w wieku 21 lat od legalnego narkotyku.

The New Zealand Medical Journal

Stosowanie leku rekreacyjnego 1,3-dimetyloetyloaminy (DMAA) związanego z krwotokiem mózgowym – 2012 r.

To kolejne badanie w Nowej Zelandii, w którym oceniono 3 oddzielne przypadki krwotoku mózgowego przypisanego tabletkom DMAA. W 2 z 3 przypadków dawka DMAA była mniejsza niż 75 mg, co jest istotne dla tego, co otrzymujesz w DMAA zawierającym suplement przedtreningowy.

Należy zauważyć, że w każdym przypadku był zaangażowany alkohol. Jednak biorąc pod uwagę długi okres półtrwania DMAA, dotyczy to większości użytkowników suplementów DMAA, którzy od czasu do czasu (lub często) piją.

Annals of Emergency Medicine

Opinia naukowa na temat statusu prawnego 1,3-dimetyloamyloaminy (DMAA) – 2012 r

Ten artykuł badawczy całkowicie się zepsuł i ocenił wykorzystanie, potencjał i zagrożenia DMAA. Odkryli, że tylko 4-15 mg DMAA jest wymagane, aby związek miał działanie rozszerzające oskrzela… Co naszym zdaniem jest dobre, jeśli jest stosowane w tej dawce.

Stwierdzili jednak, że dawki większe niż 100 do 200 mg mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Często zdarza się, że dawki tej ilości występują w suplementach przedtreningowych DMAA.

European Journal of Food Research & Review

Opisy przypadków: śmierć czynnych żołnierzy po spożyciu suplementów diety zawierających 1,3-dimetyloamyloaminę (DMAA). – 2012 r

Tutaj mamy 2 raporty przypadków wojskowych USA dotyczące śmierci żołnierzy podczas ćwiczeń po uzupełnieniu tego, co naszym zdaniem jest Jack3d. Ponieważ wzięli suplement wieloskładnikowy, nie można było wyciągnąć absolutnych wniosków. Jednak sceny każdej śmierci są zgodne ze śmiercią związaną z amfetaminą – do której DMAA jest najbliższy.

Medycyna wojskowa

Czy 1,3-dimetyloamyloamina (DMAA) w suplementach diety ma naturalne pochodzenie – 2012 r

Większość suplementów DMAA zaznacza na etykiecie ekstrakt geranium lub ekstrakt Pelargonium graveolens, tak jakby DMAA naturalnie występował w roślinie. W badaniu tym sprawdzono, czy mogą znaleźć DMAA w tych roślinach i ekstraktach.

Okazuje się, że go tam nie ma.

Oznacza to, że wszystkie DMAA w treningach wstępnych i spalaczach tłuszczu są wytwarzane syntetycznie i nie są pozyskiwane naturalnie z roślin takich jak marki.

Testowanie i analiza narkotyków

Narażenie na produkty zawierające 1,3-dimetyloamyloaminę zgłoszone do ośrodków zatruć w Teksasie – 2012 r

W tym dokumencie przedstawiono częstotliwość wizyt patentowych w ośrodkach zatruć w Teksasie z powodu konsumpcji produktów zawierających DMAA.
Większość wyrażonych objawów dotyczyła ciśnienia krwi. Jednak ostateczna wina DMAA nie mogła zostać postawiona, pomimo tego, jak oczywiste jest to, ponieważ suplementy są wieloskładnikowe.

Toksykologia ludzka i eksperymentalna

Nadużycie Odpowiedzialność za suplement diety Dimetyloamylamina – 2015

Wreszcie przeprowadziliśmy ostatnią ocenę DMAA z 2015 r. Jako leku podatnego na uzależnienia. W tej ocenie Departament Farmakologii i Neurologii na University of North Texas określa, że DMAA ma kilka uzależniających cech podobnych do kokainy i met. Wnioskują, że konieczne jest dalsze rozważenie, aby ustalić, czy DMAA powinien być publicznie dostępny.

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu

Podsumowanie ryzyka DMAA w treningach wstępnych i spalaczach tłuszczu

Jak widać, istnieje wiele przypadków przeciwko DMAA, które sugerują, że ten składnik znajdujący się w przed treningach, spalaczach tłuszczu i tabletkach na przyjęcie może prowadzić do poważnych chorób. W wielu z tych badań występują niedociągnięcia, głównie dlatego, że DMAA rzadko jest przyjmowana sama, więc nie można jej oceniać wyłącznie.

Mimo to w BWSB zdecydowanie opowiadamy się za niezalecaniem suplementów DMAA początkującym kulturystom, dietetykom i sportowcom z etycznego punktu widzenia.

Wynika to z faktu, że większość ludzi nie będzie badać potencjalnych komplikacji i zagrożeń związanych z DMAA, a wszyscy wiemy, że producenci używający tego typu produktów nie mówią swoim klientom.

To stwarza warunki dla wielu młodych mężczyzn i kobiet, którzy nieświadomie przyjmują dwa duże DMAA, co jest dość łatwe, i kończą w szpitalu lub gorzej.

Jeśli chcesz zobaczyć oficjalne ostrzeżenie FDA w sprawie DMAA, kliknij tutaj .

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *