Menu

Dlaczego nie należy używać sterydów

Chcesz uzyskać więcej beztłuszczowej masy mięśniowej? Jeśli tak, to prawdopodobnie ciężko pracujesz na siłowni i wkładasz dobry wysiłek w swój program żywieniowy.

Twoje kalorie są wysokie, twoje ciężary są duże, a ty upewniasz się, że priorytetem dla twojego snu jest doskonała zdolność do regeneracji.

Ale nie możesz przestać się zastanawiać, jakie suplementy mogą pomóc ci pójść o krok dalej. Jakie produkty mogą dać Ci dodatkową przewagę – pomóc Ci zobaczyć lepsze korzyści, których nigdy wcześniej nie widziałeś?

Przeglądasz sklep z suplementami, a potem ktoś na siłowni mówi ci, że znalazł najlepsze rozwiązanie: sterydy.

Dla wielu mężczyzn pokusa przejścia na sterydy jest wysoka, ponieważ coraz więcej osób podąża tą drogą. Czy to jednak bezpieczna trasa?

Jak się wkrótce przekonasz, jest to nie tylko niebezpieczne, ale może utrudniać długoterminowe budowanie mięśni, niż gdybyś ich nie używał.

Spójrzmy, dlaczego nie powinieneś używać sterydów, a następnie pokażemy Ci doskonałe rozwiązanie, które nadal pozwoli ci osiągnąć niezwykłe korzyści bez narażania zdrowia.

7 powodów, by nie brać sterydów

1. Sterydy mogą powodować impotencję

Po pierwsze, jeśli nie masz jeszcze dzieci i to jest coś, co planujesz robić w nadchodzących latach swojego życia, naprawdę będziesz chciał pomyśleć dwa razy o stosowaniu sterydów. Badanie opublikowane w Western Journal of Medicine pokazało, że istnieje bezpośredni związek między stosowaniem sterydów a występowaniem impotencji, co ilustruje ten związek ( 1 ).

Stosowanie sterydów spowoduje zamknięcie własnej naturalnej produkcji testosteronu, który ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania plemników.

Tak wielu użytkowników kulturystyki przyjmujących sterydy nie myśli o tej konsekwencji, dopóki nie jest za późno. Nie popełnij tego samego błędu, jeśli posiadanie rodziny jest dla Ciebie ważne.

Jeśli jesteś poza okresem życia dziecka lub po prostu nie pragniesz dzieci, co powiesz na utrzymanie aktywnego i zdrowego życia seksualnego?

Sterydy również mogą mieć na to wpływ. Wielu użytkowników sterydów doświadczy znacznie obniżonej sprawności seksualnej, w tym walczy o utrzymanie lub nawet osiągnięcie erekcji.

2. Naprawdę mogą doprowadzić Cię do szaleństwa

Być może słyszałeś wcześniej, że ci, którzy używają sterydów, mogą cierpieć z powodu wyższych uczuć wściekłości i agresji, ale nie bierz tego zbyt lekko. Wielu mężczyzn uważa to za świetne – sprawi, że będziesz bardziej „męski”, ponieważ cecha agresywna często charakteryzuje się tym, że czyni cię bardziej podobnym do mężczyzny.

Ale co powiesz na bycie psychotycznym? To nie jest opis, którego ktoś chciałby używać w połączeniu z jego imieniem, ale używaj sterydów i to właśnie możesz dostać.

W jednym z badań opublikowanych w American Journal of Psychiatry zauważono, że 12% użytkowników sterydów z ich grupy badanej ilustrowało objawy psychotyczne, podczas gdy do 22% ilustrowało pełne objawy afektywne.

UWAGA: to badanie nie jest już dostępne za darmo, dlatego chcielibyśmy udostępnić to badanie jako zamiennik .

Sterydy mogą naprawdę zadzierać z twoim umysłem – do tego stopnia, że jest niekontrolowany i staniesz się prawie zupełnie nową osobą.

Czy chcesz dać coś pełnej kontroli nad sobą?

3. Ryzyko nagłej śmierci sercowej

Jeśli zmieniając się w psychotyczną nowość, nie wystarczy, aby zniechęcić cię do używania sterydów, co powiesz na nagłą śmierć?

Problemy z sercem potrzebne sterydami Właśnie to może się zdarzyć, jeśli zdecydujesz się na stosowanie sterydów. Wielu użytkowników sterydów tak naprawdę nie rozumie – lub jest świadomie skłonnych zaakceptować – potencjalne konsekwencje swoich wyborów. Mają tendencję do widzenia w tunelu, a jedyną widoczną rzeczą jest powiększenie. Może to doprowadzić do całkowitego przeoczenia zagrożeń dla zdrowia związanych ze stosowaniem sterydów.

Ponieważ sterydy wywierają większy nacisk na serce, pompując dodatkową krew w całym ciele do tej nowo zbudowanej masy mięśniowej i powodując powiększenie samego serca, może to narazić Cię na ryzyko nagłego zatrzymania krążenia, jak zauważono w opublikowanym badaniu w czasopiśmie Cardiology.

Badacze przyjrzeli się przypadkowi nagłej śmierci sercowej 20-latka, który był w doskonałej kondycji zdrowotnej, pomijając fakt, że w przeszłości stosował sterydy ( 2 ).

Może się zdarzyć każdemu, bez względu na to, jak zdrowy jesteś, więc nie bądź jednym z tych, którzy zakładają, że „nie może ci się to przytrafić”.

4. Nikt nie jest niepokonany

W innym badaniu opublikowanym w Journal of Forensic Sciences badano przyczyny śmierci użytkowników sterydów ( 3 ).

Spośród 34 badanych użytkowników przewlekłe zmiany serca zaobserwowano w 12 przypadkach, 2 przypadki były spowodowane przypadkową śmiercią trującą, a pozostałymi przyczynami były zabójstwa, samobójstwa, a zatrucia określone w sposób przypadkowy lub nieokreślony były związane z zachowaniem impulsywnym, niehamowanym, charakteryzowanym przez gwałtowne szaleństwa, wahania nastroju i / lub niekontrolowane przyjmowanie narkotyków.

5. Zmiany hormonalne

Następnym powodem, dla którego należy unikać stosowania sterydów, są zmiany hormonalne, które spowoduje to w twoim ciele. Już zdajesz sobie sprawę, że stosowanie sterydów oznacza, że masz wyższy poziom testosteronu przepływającego przez żyły podczas ich przebywania. Ale co jeszcze się dzieje?

Po pierwsze, produkcja nasienia spada i następuje kurczenie jąder. Ponadto niektóre nieodwracalne zmiany, które występują, obejmują zmiany łysienia typu męskiego i pojawienie się podobnej do kobiecej tkanki piersi zwanej ginekomastią.

Wielu kulturystów uważa, że mogą przejść ten problem, stosując odpowiedni produkt wspomagający terapię po cyklu, ale nie daj się oszukać tak łatwo. Chociaż w niektórych przypadkach może to pomóc, nie wszyscy będą w stanie uniknąć rozwoju dodatkowej tkanki piersi za pomocą tych produktów.

Nadal jesteś zagrożony, niezależnie od tego, jakiego produktu używasz.

6. Problemy z wątrobą

Ponieważ twoja wątroba jest głównym środkiem detoksykującym w organizmie, umieszczając sterydy w twoim systemie, będziesz również wywierać duży wpływ na wątrobę.

Wiadomo, że ci, którzy używają sterydów, cierpią na guzy wątroby i peliosis hepatis, co jest przypadkiem, w którym w wątrobie tworzą się wypełnione krwią torbiele i mogą ostatecznie pęknąć, prowadząc do poważnego i potencjalnie śmiertelnego krwawienia wewnętrznego ( 4 ).

Również tutaj dostępne są produkty wspomagające wątrobę, ale nie zakładaj, że w pełni cię ochronią. Nadal pracujesz nad wątrobą mocniej niż kiedykolwiek i mocno ją obciążasz za każdym razem, gdy używasz sterydów anabolicznych.

7. Dodatkowe kwestie do poznania

Wreszcie, niektóre z dodatkowych konsekwencji stosowania sterydów, o których powinieneś wiedzieć, obejmują obniżony układ odpornościowy, co może skutkować wyższym poziomem infekcji i chorób, zwiększonym ryzykiem trądziku i elastycznym stawem ( 5 ) .

Wielu użytkowników sterydów zgłosi poważny ból stawów po lub podczas stosowania sterydów, więc jest to coś innego, o czym należy bardzo wiedzieć.

Więc masz główne punkty, aby wiedzieć i pamiętać, dlaczego powinieneś unikać sterydów. Jak widać, ryzyko po prostu nie jest warte korzyści, zwłaszcza gdy istnieją skuteczne i bezpieczne alternatywy.

Twoja mądrzejsza alternatywa…

Zamiast przejść na stosowanie sterydów, rozważ naturalny produkt na bazie, który faktycznie będzie działał z chemią twojego ciała, aby pomóc zwiększyć naturalną produkcję testosteronu.

Booster testosteronu, taki jak TestoFuel, różni się od sterydów tym, że faktycznie nie powoduje, że organizm zatrzymuje własną naturalną produkcję tego hormonu wzrostu, ponieważ podaje się hormon zewnętrzny, wykorzystuje kluczowe składniki, które stymulują większe uwalnianie własnej produkcji testosteronu.

Ponieważ jest to twoje naturalne ciało zwiększające wydajność, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych nie istnieje, a kiedy zejdziesz z produktu, jeśli chcesz, poziom testosteronu po prostu wróci do normy.

Kiedy użytkownicy sterydów rezygnują ze sterydów, ich poziomy często nigdy nie wracają do formalnie niskich poziomów, a zamiast tego cierpią z powodu niewiarygodnie niskich poziomów od tego momentu, zasadniczo miażdżąc wszelkie potencjalne wyniki na siłowni, jakie mogliby zobaczyć.

Używając sterydów, musisz prawie zawsze pozostać na nich lub ryzykować całkowitą utratę zysków i cofnąć się.

Dzięki naturalnemu wzmacniaczowi testosteronu możesz włączać i wyłączać według własnego wyboru i zachować każdy zbudowany mięsień, ponieważ został on zbudowany naturalnie, a nie z „pożyczonego testosteronu”.

TestoFuel jest

nasz najwyżej oceniany booster testosteronu

dzięki unikalnemu połączeniu zarówno witamin i minerałów, jak i składników ziołowych.

Wiele innych korzysta z jednego lub drugiego, ale dzięki TestoFuel masz to wszystko, więc jest to świetne miejsce, aby rozpocząć swoją podróż na wyższy poziom przyrostu masy mięśniowej.

Powiedz nie sterydom

Podczas gdy urok szybkiego wzrostu mięśni może być kuszący, skup się na długoterminowych skutkach ubocznych, które powodują one w twoim ciele i na tym, że mięsień nie jest tak naprawdę w 100% twój, ponieważ został zbudowany z substancji zewnętrznej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *