Menu

Dlaczego powinieneś biegać jako kulturysta

Bieganie to jedno ćwiczenie, które dla kulturysty może być poważnym atutem, relacją z nienawiści miłosnej lub absolutnym zabójcą. Dla nas bieganie jest prostą nauką, która, jeśli zrobiona właściwie, może zarówno rozwinąć umysł, jak i beztłuszczową masę mięśniową.

Ale, niestety, rozprzestrzenia się wiele zamieszania na temat wpływu biegania na wzrost mięśni. Heck, jeśli wejdziesz na siłownię i zapytasz pierwsze 10 osób, które widzisz, jak bieganie wpływa na wzrost mięśni, prawdopodobnie uzyskasz 10 zupełnie innych odpowiedzi. Co gorsza, możesz być karmiony łyżką złych rad od ludzi, którzy nawet nie ćwiczą ani nie biegają! Tak czy inaczej, to przeszłość; i nie jesteśmy tutaj, aby dyskutować o bieganiu wstecz. Zamiast tego porozmawiamy o tym, kiedy odpowiednio moderowane i wykonane bieganie może pomóc w wysiłku budowania mięśni na siłowni.

Korzyści płynące z budowania mięśni

Na początek dajmy się zwieść. Co dokładnie bieganie może zrobić dla Ciebie i Twoich celów? Cóż, wiele z tego zależy oczywiście od twojego punktu początkowego. Nie będziemy spędzać czasu na rozmowach za dużo o zrzucaniu funtów podczas biegania (zapytaj, jeśli chcesz, żebyśmy o tym napisali); interesuje nas raczej wpływ na zdrowie i budowanie mięśni.

Ulepszenie krążenia – Ulepszony przepływ krwi

Jednym z najłatwiejszych sposobów na bieganie jest przyspieszenie i przyspieszenie bicia serca, które będą wymagały od twojego organizmu utrzymania układu krążenia. W dłuższej perspektywie zwiększy to twoją energię, jasność umysłu i ogólny stan zdrowia. Jednak z punktu widzenia kulturystyki i treningu siłowego bieganie może zwiększyć krążenie w mięśniach, co zwiększy dostarczanie składników odżywczych, dotlenienie, wytrzymałość i wszechmocną pompę mięśniową.

Zmniejszyć estrogen u mężczyzn

Poziomy estrogenu mogą z łatwością być największą kulą dla człowieka próbującego zbudować mięśnie. Podwyższony estrogen może wystąpić z powodu złej diety, wysokiej tkanki tłuszczowej, braku snu, kontaktu z tworzywami sztucznymi (np. Butelek z wodą, gotowych posiłków) i niezliczonych innych źródeł. Kiedy człowiek ma wysoki poziom estrogenu, łatwiej przytyje tłuszcz, nie będzie miał energii i będzie mu ciężko zbudować dobry, solidny ton mięśni.

Na szczęście bieganie walczy u mężczyzn na dwa sposoby. Po pierwsze, redukcja tłuszczu jest skutecznym sposobem na zmniejszenie produkcji estrogenu u mężczyzn. Po drugie, stwierdzono, że ćwiczenia pomagają zmniejszyć estrogen u mężczyzn poprzez poprawę równowagi hormonalnej, uwalnianie endorfin i inne szlaki.

Poprawia sen

Mam nadzieję, że ta korzyść przyciągnie twoją uwagę. Podnoszenie wysiłku poprzez bieganie, a nawet uderzanie na siłownię może poprawić jakość i łatwość snu. Jest to korzyść cykliczna, biorąc pod uwagę, że im lepiej śpisz, tym bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz się wystarczająco dobrze, aby pójść na siłownię lub pobiegać. Ale poczekaj, ustalmy kilka szybkich szczegółów. Według Feinberg School of Medicine konsekwentne bieganie i ćwiczenia kardio znacznie poprawiają jakość snu przez długi czas. Oznacza to, że możesz od razu nie zauważyć lepszego snu, ale ustalono, że spójny harmonogram biegania i ćwiczeń poprawia jakość snu po około 6 tygodniach.

To fajnie, ale czy to poprawia zdolność biegacza do budowania mięśni na siłowni, podnosząc ciężary? Tak! Zobacz, sen jest jednym z najważniejszych czasów budowania mięśni dla kogoś, kto próbuje zbudować mięśnie! W przypadku mężczyzn większość testosteronu jest wytwarzana podczas snu. Tak więc, po około 6 tygodniach konsekwentnego biegania i ćwiczeń, powinieneś spodziewać się dobrego małego zwiększenia poziomu testosteronu, a także wzrostu powinowactwa wzrostu mięśni!

Trening mentalny

Im bardziej się troszczysz i im bardziej bierzesz osobistą odpowiedzialność za siebie, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że to wszystko w twojej głowie. Na szczęście bieganie to świetny sposób na budowanie siły i kontroli mentalnej, co doskonale przekłada się na kulturystykę i resztę życia jako całości. W ten sposób budujesz więcej mięśni od wewnątrz; umysł nad materią.

Ćwiczenia nóg

Teraz nigdy nie widzisz wielkiego mistrza maratonu; ale dzięki połączeniu poświęcenia i moderacji bieganie jest bardzo unikalnym i potężnym narzędziem do budowania mięśni nóg. Podczas biegania działa kilka mięśni, których ćwiczenia takie jak przysiady mogą nigdy nie dosięgnąć. Budowanie tych mięśni poprawi zarówno Twoją wagę, jak i stabilność podczas podnoszenia ciężarów.

Jak bieganie przekraczać wzrost mięśni

Minimalizowanie negatywnych efektów Bieganie ma wpływ na budowanie mięśni

Powyżej podsumowaliśmy większość sposobów, w jakie bieganie może pomóc budować mięśnie podczas treningu siłowego. Chociaż bieganie jest zdecydowanie mieczem obosiecznym. Oto sposoby, w jakie bieganie może faktycznie wpłynąć na przyrost mięśni na siłowni i jak uniknąć tych efektów podczas sekwestrowania korzyści!

Jak wkrótce zobaczysz, większość negatywnych efektów biegowych na budowanie mięśni można bezpośrednio przypisać biegom wytrzymałościowym i nadmiernym biegom. Aby zbudować mięśnie, możesz dalej biegać, ale na pewno będziesz chciał zmienić swoje nawyki biegowe w oparciu o te problemy.

Zubożenie składników odżywczych

Oto najbardziej znane wytłumaczenie tego, w jaki sposób bieganie pogarsza potencjał budowy mięśni jako kulturysta – wyczerpanie składników odżywczych. Kiedy biegniesz, przeglądasz wiele zasobów twojego ciała. Przebiegnij po kilometrze odrywając białka, przebijając się przez glikogen, zużywając mineralne koenzymy, a nawet spuszczając adrenalinę w zależności od tego, jak ciężko jedziesz. Mila za milą, stary. A jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie jesz dodatkowego jedzenia, aby zrekompensować ten zewnętrzny strumień.

W tym sensie wyczerpanie składników odżywczych jest ogromnym ciosem w żebra dla facetów próbujących obciążyć te szczupłe przyrosty na siłowni. Po prostu ciało ma zbyt wiele zasobów i nie ma wystarczającej ilości białka, aby przejść i zbudować dodatkową masę. W tym momencie twoje ciało stara się pozostać na obecnym poziomie.

Odwodnienie

Odwodnienie to najlepsza trucizna dla faceta próbującego przyłożyć masę mięśniową. Po prostu atakuje cię za każdym rogiem i zracjonalizujesz swoje niedociągnięcia z niewłaściwych powodów. Zobacz, kiedy biegniesz na duże odległości, odwodnienie następuje naturalnie, chyba że aktywnie z tym walczysz. A jeśli nie przyjmujesz go odpowiednio, wtedy podczas odwodnienia dzieje się kilka negatywnych rzeczy. Po pierwsze, sprawi, że będziesz zmęczony i osłabisz mięśnie. Po drugie, utrata wody zmniejszy objętość mięśni, co odwraca powinowactwo organizmu do budowy dodatkowych włókien aktyna-miozyna (ograniczenie). Po trzecie, podczas gdy tak, „usuwasz” toksyny; po chwili zaczniesz je kondensować w sobie, gdy transport potu zwalnia. Plus, to tylko pocenie się skóry.

Ciąg dalszy objętości mięśni – stosunek mitochondriów do aktyny miozyny

Odkryto trend dotyczący stosunku zawartości w komórkach mięśniowych między kulturystami a biegaczami wytrzymałościowymi. Oznacza to, że kulturyści zawierają większą ilość włókien miozyny aktyny, podczas gdy biegacze zawierają większą ilość mitochondriów. Wynika to z faktu, że biegacze są w stałym stanie ograniczenia tlenu, podczas gdy kulturyści są w stanie wysokiego napięcia.

Ponieważ ekspansja komórek mięśniowych sama w sobie jest procesem powolnym, bombardowanie organizmu biegiem siłowym metabolicznie spowoduje większe zapotrzebowanie na dodatkowe mitochondria niż trening siłowy sygnalizuje więcej działań włókien miozyny. A ponieważ istnieje zależność objętościowa, więcej mitochondriów może zostać wytworzonych kosztem włókien aktyny miozyny.

Redukcja testosteronu

W kilku badaniach stwierdzono, że bieganie na duże odległości tłumi testosteron. Większość badań wykazała, że próg wynosi około 2 godzin pracy. Do tego momentu promujesz produkcję testosteronu. Aby więc grać bezpiecznie, staraj się biegać przez krótki czas i nigdy nie przekraczaj półtorej godziny, chyba że bierzesz udział w wydarzeniu sportowym, które jest dla Ciebie ważne.

Jak trening siłowy wpływa na bieganie

Oto ciekawy zwrot w twoim harmonogramie biegania. Są szanse, że spora część naszych czytelników czyta ten artykuł po treningu siłowym i przybieraniu masy mięśniowej, a nawet po zdobyciu kilogramów tłuszczu, który wymaga zrzucenia. I mówimy wam…

Jeśli kiedyś biegałeś i dobrze biegałeś; nadal zalecamy, abyś się w to zaangażował. Jeśli masz tylko kilka funtów ciężaru, szyny goleni mogą i najprawdopodobniej tak się stanie. I będzie nieprzyjemnie. Ale jeśli utrzymujesz buty do biegania nowe i łatwo biega, powinieneś być w porządku.

Jak biegać podczas kulturystyki

Ostatnia wiadomość na temat biegania, aby budować mięśnie

Dołożymy wszelkich starań, aby ten artykuł był wszechstronny i zawierał tyle informacji, ile mogliśmy znaleźć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej filozofii budowy mięśni, zachęcamy do zapoznania się z jednym z naszych najnowszych artykułów na temat naturalnej redukcji estrogenu u mężczyzn .

Dla przypomnienia, to, co omówiliśmy powyżej, to rzeczywistość; ale wpływ, jaki te rzeczywistości wywierają na każdą osobę, może być inny. Ważne jest również, aby zauważyć, że jest wielu niesamowitych kulturystów, którzy biegają codziennie około 5 mil (Terry Crews). Więc nie powiemy ci, abyś nie przekraczał własnych limitów. To jest twoje jedyne życie i powinieneś stać się tak potężny, jak to tylko możliwe. Ale jeśli zauważysz, że zyski na siłowni maleją w miarę kontynuowania biegu, ten artykuł może pomóc w rozwiązaniu problemu i odzyskaniu siły. Twoje zdrowie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *